Kuchnia na wymiar czy gotowa
5
(2)

Kuchnia należy do najważniejszego pomieszczenia każdego domu. Jest to bowiem miejsce, w którym nie tylko gotujemy, ale również lubimy spędzamy czas. Nie ma nic w tym więc dziwnego, iż aranżując wnętrze naszej kuchni zależy nam, aby dbałość o wszystkie szczegóły została zachowana. Wiele osób planujących meblowanie kuchni stoi przed dylematem, jaką kuchnię wybrać, czy powinna być to kuchnia na wymiar, czy rozwiązanie gotowe? Zdania się podzielone. W związku z tym chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka informacji, które z pewnością ułatwią Wam wybór. 

Kuchnia na wymiar

Kuchnie na wymiar należą do mebli, które są idealnie dopasowane do naszej estetyki, gustu, potrzeb, ale przede wszystkim wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. Kuchnia na wymiar jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z niestandardowym wykończeniem kuchni, w którym gotowe rozwiązanie by się nie sprawdziło.

Aczkolwiek możliwość zamówienia kuchni na wymiar jest także dobrym pomysłem dla osób, które cenią sobie nietuzinkowe i innowacyjne rozwiązania. Kuchnie na wymiar dopasowują się do kształtu pomieszczenia, a klienci takich kuchni mogą wybrać tworzywo, z którego zostanie ona zrobiona, jak również kolor, kształt wykończenia oraz sprzęt AGD. 

Projektowanie własnej kuchni

Projektowanie kuchni na wymiar powinno odbywać się pod czujnym okiem doświadczonego projektanta. Aczkolwiek przed rozpoczęciem projektowania powinniśmy mieć zarys wyglądu kuchni, jaką byśmy chcieli stworzyć, gdyż przyśpieszy to cały proces tworzenia.

Przede wszystkim powinniśmy znać dokładne wymiary pomieszczenia, umiejscowienia kanałów wodnych, gazowych i elektrycznych. W następnej kolejności powinniśmy przedstawić informację o tym, jaka stylistyka kuchni nas interesuje. Bowiem może to być kuchnia zarówno zamknięta, jak i otwarta.

  Najnowsze trendy w wystroju wnętrz - jaki materiał wybrać na podłogę?

Jeżeli decydujemy się na kuchnię otwartą to należy pamiętać, aby nie kłóciła się ona z wystrojem jadali, bądź salonu. Gdyż w przeciwnym razie, efekt będzie odwrotny do zamierzonego, a w efekcie nie będziemy zadowoleni z inwestycji. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Należy pamiętać, iż od momentu podpisania umowy z projektantem i powstania projektu, do czasu montażu, zazwyczaj upływa około 6 tygodni

Gotowe meble do kuchni

Wiele osób planujących zaaranżować wnętrze kuchni wciąż chętnie korzysta z gotowych rozwiązań oferowanych przez sklepy meblarskie. Gotowe rozwiązanie kuchni bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dużej powierzchni pomieszczenia, o standardowych ścianach.

W przeciwieństwie do kuchni na wymiar, gotowe rozwiązanie znacznie skraca nasz czas oczekiwania na montaż. Kuchnię taką można również w łatwy sposób zamontować i zdemontować wedle potrzeby. Aczkolwiek należy pamiętać, iż decydując się na tą możliwość musimy wybrać meble i sprzęt według prezentowanych zestawów w danych sklepie. 

Czy gotowe rozwiązanie kuchni jest gorsze od kuchni na wymiar?

Gotowe rozwiązanie w żadnym przypadku nie jest gorsze od kuchni na wymiar. Gdyż nie jest powiedziane, że kuchnia taka musi się różnić jakością od kuchni stworzonej dla nas indywidualnie przez projektanta.

Co istotne, gotowe rozwiązanie jest około dwukrotnie tańsze. Nie sposób stwierdzić, że tylko jedno rozwiązanie jest najlepsze. Gdyż zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Standardowe i modułowe wykończenie kuchni jest najlepszym punktem wyjściowym pod właśnie kuchnię modułową. Tego typu kuchnie swoją funkcją przypominają trochę regularne klocki. Szeroka oferta daje wiele możliwości na dopasowanie układu mebli i sprzętu AGD to naszych potrzeb i układu wnętrza. 

Koszt kuchni na wymiar a zwykłej

Jak już zostało powyższej wspomniane koszt kuchni na wymiar jest zazwyczaj dwukrotnie droższy. Meble na wymiar z laminatu z obrzeżem melaminowym wahają się w przedziale od 800-900 zł/mb. Z kolei meble na wymiar z laminatu z obrzeżem PCV od 1 500-1 600 zł/mb. Natomiast meble z laminatu z obrzeżem z profili aluminiowych od 2 200-2 300 zł/mb

  Jak stworzyć idealne oświetlenie przy pomocy lamp wiszących i kinkietów?

Jeżeli chodzi o koszt zakupu gotowych rozwiązań to ceny są zróżnicowane. Wszystko zależy od sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu, jak również jakości wykonania. Dla przykładu kuchnię gotową o wysokości 200 cm i o szerokości całkowitej 200 cm, z wykończeniem matowym można nabyć w kwocie 2200 zł. Z kolei kuchnia gotowa o wysokości 210 cm i o szerokości 260 cm będzie nas kosztować około 2500 zł. Natomiast kuchnia o wysokości 120 cm i o szerokości 160 cm będzie nas kosztować około 1200 zł

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

  1. Warto dopłacić i poczekać dłużej na realizację, bo w przypadku kuchni na wymiar efekt jest o wiele lepszy. Z gotowych mebli nigdy nie da się złożyć tego idealnie do kupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here