Biuro w domu powinno być urządzone tak, by pasowało do całości mieszkania. Zobacz nasze propozycje na domowy gabinet.
5
(4)

W zależności od potrzeb posiadacza gabinetu czy biura, powinno znaleźć się tam miejsce na przechowywanie, miejsce książek i składowanie różnych elementów, kącik odpoczynku oraz przede wszystkim prawidłowe oświetlenie. 

Grunt to pomysł na biuro

Pomysłów na aranżację gabinetu może być wiele. Kącik pracy w stylu nowoczesnym, klasycznym, stylizowanym czy graficznym – wszystko zależy od preferencji i stylu osoby która go użytkuje.

Z pewnością grafik komputerowy czy osoba wykonująca artystyczny zawód, będzie miała inne wymagania niż księgowy czy pisarz. Dlatego warto zastanowić się dla kogo taka przestrzeń będzie urządzana. Pamiętajmy też o kolorystyce – dla osób spokojnych czerwień może sprzyjać kreatywności, natomiast osoby nadpobudliwe mogą czuć się w nim szczególnie rozproszone. Dlatego zastanówmy się w towarzystwie jakiego koloru, nasza praca będzie efektywna.

Wygoda, komfort oraz ergonomia, to podstawowe zagadnienia przy planowaniu gabinetu. Pamiętajmy też, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie, które przy pracy jest szczególnie ważne.

Gabinet domowy w nowoczesnym stylu

Gabinet nowoczesny powinien być przestronny, pełen światła i aranżacyjnej lekkości. Kolor ścian wybierany jest zazwyczaj z jasnej palety bieli, kremów i beżu. Miarą nowoczesności gabinetu jest przede wszystkim forma jego urządzenia.

gabinet

Wszelkie elementy – meble i dodatki – powinny nawiązywać do panujących trendów w designie. Meble mogą występować w różnych, także mocnych kolorach, ale dla kontrastu zestawia się je z lekkimi materiałami. Drewno często zastępuje się wikliną, stalą, szkłem czy lnem. Nowoczesna stylistyka daje duże pole do popisu i nie trzyma się sztywno określonych zasad. Powiew awangardy w nowoczesnym gabinecie zapewnią krzesła o nietypowym kształcie czy biurko o ażurowych nóżkach.

  Biuro w domu: Miejsce do pracy w surowym klimacie

Co z kolorystyką w domowym gabinecie lub burze?

W gabinecie dominuje kolor szary, przeważa tu prostota i nowoczesność. Elementy wystroju nawiązują do klimatu starej fabryki. Na pasie żółto-pomarańczowego koloru zostały powieszone czarno-białe zdjęcia z podróży. Gabinet jest jasny i przestronny a jednocześnie przytulny dzięki poduszkom i dywanikowi w kolorze intensywnej pomarańczy. Designerskie elementy świetnie współgrają z prostotą gabinetu.

Barwy sprzyjające pracy twórczej, ale także relaksowi pojawiły się w tym nowoczesnym gabinecie. Biel i złamany błękit w postaci pasów stworzyły tło dla czarno-białych grafik. Pojawiło się tu miejsce na dużą ilość książek, a także kącik wypoczynkowy. Wnętrze jest proste, a mała ilość mebli pozwala zachować porządek w tak niewielkim pomieszczeniu. Akcent kolorystyczny w postaci pomarańczy wprowadza nowoczesne krzesło przy biurku.

Biuro w domu w stylu nowoczesnego buduaru

Charakter współczesnego buduaru w gabinecie? To może być kolejny ciekawy pomysł na aranżację kącika pracy. Jasne ściany przełamane aksamitnym, malinowym kolorem, który podkreśla kobiecy charakter wnętrza. Na tle czerwonej ściany ustawiona została wygodna, nowoczesna sofa.

Punktowe oświetlenie doskonale wydobywa trójwymiarową strukturę dekoracyjnego kamienia. Białe płytki podkreślają wyrafinowany charakter wnętrza. Niepowtarzalnie oryginalny stolik pod komputer tworzą ażurowe nóżki od maszyny do szycia oraz biały blat. Ten delikatny mebel został zestawiony z klasycznym krzesłem w nowoczesnej odsłonie. Granatowe obicie oraz biała, lakierowana rama idealnie pasują do kolorystki całego wnętrza. Duże lustro w srebrnej, zdobionej ramie rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenie.

 


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here