Szukasz przepisu na meble do gabinetu? Przeczytaj jakie są zalecenia!
5
(1)

Dobre biuro to przede wszystkim wygodne meble. Zobacz, jak wybrać meble do gabinetu, żeby praca była czystą przyjemnością. Zaopatrz swój nowoczesny domowy gabinet w ergonomiczne biurko!

Jak wybrać biurko do gabinetu?

Dobrze wybrać biurko, które ma szuflady, skrytki, półeczki, ale ważne jest też zachowanie umiaru. Nadmiernie rozbudowane, zamiast porządkować mogą wprowadzać chaos. Wysokość biurka i krzesła należy dopasować do swojego wzrostu. Blat stołu powinien być na wysokości łokci.

Jeśli w domu jest kilku użytkowników najlepsze będą meble z regulacją. Standardowa wysokość blatu to 61-76 cm. Stojący na nim monitor należy pochylić tak, aby oś wzroku padała na niego pod kątem 90 stopni, a odległość od oczu wynosiła ok.40-70 cm. Biurko powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, aby można było ustawić swobodnie elementy wyposażenia stanowiska pracy w odpowiedniej od siebie odległości.

Jak ustawić fotel?

Fotel powinien mieć również regulację wysokości, oparcia i podłokietników. Ustawiamy go ok. 40 cm od klawiatury, a siedzisko na takiej wysokości by stopy były ułożone płasko na podłodze, kolana ugięte pod kątem prostym. Celem jest zapobieganie przyjmowania wymuszonych pozycji.

Odpowiednie oświetlenie

Pamiętajmy również o oświetleniu miejsca pracy. Wieczorem koniecznie zapalajmy lampkę na biurku. Korzystanie wyłącznie z blasku monitora męczy oczy. Jeśli jesteśmy praworęczni postawmy lampkę po lewej stronie, tak, aby nie oświetlał ekranu.

Zdrowe podejście: https://tomipomaga.pl/artykuly/zdrowie


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Aranżacja biura w domu, czyli mieszkanie z „ukrytym” gabinetem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here