Szukasz przepisu na meble do gabinetu? Przeczytaj jakie są zalecenia!

Dobre biuro to przede wszystkim wygodne meble. Zoacz, jak wybrać meble do gabinetu, żeby praca była czystą przyjemnością. Zaopatrz swój nowoczesny domowy gabinet w ergonomiczne biurko!

Jak wybrać biurko do gabinetu?

Dobrze wybrać biurko, które ma szuflady, skrytki, półeczki, ale ważne jest też zachowanie umiaru. Nadmiernie rozbudowane, zamiast porządkować mogą wprowadzać chaos. Wysokość biurka i krzesła należy dopasować do swojego wzrostu. Blat stołu powinien być na wysokości łokci.

Jeśli w domu jest kilku użytkowników najlepsze będą meble z regulacją. Standardowa wysokość blatu to 61-76 cm. Stojący na nim monitor należy pochylić tak, aby oś wzroku padała na niego pod kątem 90 stopni, a odległość od oczu wynosiła ok.40-70 cm. Biurko powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, aby można było ustawić swobodnie elementy wyposażenia stanowiska pracy w odpowiedniej od siebie odległości.Jak ustawić fotel?

Fotel powinien mieć również regulację wysokości, oparcia i podłokietników. Ustawiamy go ok.40 cm od klawiatury, a siedzisko na takiej wysokości by stopy były ułożone płasko na podłodze, kolana ugięte pod kątem prostym. Celem jest zapobieganie przyjmowania wymuszonych pozycji.

Odpowiednie oświetlenie

Pamiętajmy również o oświetleniu miejsca pracy. Wieczorem koniecznie zapalajmy lampkę na biurku. Korzystanie wyłącznie z blasku monitora męczy oczy. Jeśli jesteśmy praworęczni postawmy lampke po lewej stronie, tak, aby nie oświetlał ekranu.


Meble do gabinetu: Ergonomiczne biurko
5 (100%) 1 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here