Mieszkanie to, jest 60 metrowym poddaszem podzielonym za pomocą ścianki z karton-gipsu na część wypoczynkową oraz sypialnianą z kącikiem do pracy. Dzięki otwartym przestrzeniom, wnętrze nabiera oddechu i przestronności, a jednocześnie jest świetnie rozwiązane funkcjonalnie. Zobacz, jak zaaranżować poddasze użytkowe.
Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu użytkowym?
W takich pomieszczeniach warto pomyśleć o odpowiednim strefowaniu, aby znalazło się miejsca na relaks, spanie oraz pracę. Kojarzący się ze skosami i poddaszem klimat podkreślony został klasyczną cegłą.
Punktowo oświetlona ociepla wystrój salonu i nadaje mu cech stylu loftowego. Ściany w kolorze subtelnej szarości ożywione zostały dwoma mocnymi akcentami. Intensywnym żółtym podkreślony został komin.
Dobór kolorów istotny w aranżacji poddasza
Kolor atramentowy stał się tłem dla ściany telewizyjnej, na której pojawiła się także kompozycja z szafek o szarych, czarnych i białych frontach. Te dwa kolory świetnie ze sobą kontrastują wprowadzając nowoczesny, żywy charakter.
Wykorzystujcie swoje inspiracje i zainteresowania do eksponowania ich we wnętrzach. Dzięki temu, przestrzeń nabierze charakteru i będzie oddawała waszą indywidualność. Vis a vis ściany telewizyjnej ustawiona została wygodna, wielka, stalowo-szara sofa. Szarość świetnie współgra w tym wypadku z cegłą i jednocześnie jest idealnym tłem dla żółtych dodatków.
Sypialnia na poddaszu
Druga część pokoju, pełna muzycznych akcentów, to sypialnia z miejscem do pracy. Ściana nad drewnianym, obszernym łóżkiem ozdobiona została tapetą z niebanalnym zdjęciem gitary. To symbol muzycznej fascynacji. W kąciku przy kominie pojawiło się biurko oraz wiszące półki na książki. Akustyczna gąbka o intrygującej fakturze jest dodatkową ozdobą miejsca do pracy. Czerń kontrastuje z żółcią ściany, nadając niebanalny charakter.
Mieszkanie na poddaszu czyli nasz przytulny kąt trzeba odpowiednio zaaranżować bez tego ciężko o komfort, bo przeważnie mamy tam mniej miejsca.