Zobacz, jak urządziliśmy pokój na poddaszu. Zapraszamy do galerii.
5
(2)

Mieszkanie to, jest 60 metrowym poddaszem podzielonym za pomocą ścianki z karton-gipsu na część wypoczynkową oraz sypialnianą z kącikiem do pracy. Dzięki otwartym przestrzeniom, wnętrze nabiera oddechu i przestronności, a jednocześnie jest świetnie rozwiązane funkcjonalnie. Zobacz, jak zaaranżować poddasze użytkowe.

Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu użytkowym?

W takich pomieszczeniach warto pomyśleć o odpowiednim strefowaniu, aby znalazło się miejsca na relaks, spanie oraz pracę. Kojarzący się ze skosami i poddaszem klimat podkreślony został klasyczną cegłą.

Punktowo oświetlona ociepla wystrój salonu i nadaje mu cech stylu loftowego. Ściany w kolorze subtelnej szarości ożywione zostały dwoma mocnymi akcentami. Intensywnym żółtym podkreślony został komin.

Dobór kolorów istotny w aranżacji poddasza

Kolor atramentowy stał się tłem dla ściany telewizyjnej, na której pojawiła się także kompozycja z szafek o szarych, czarnych i białych frontach. Te dwa kolory świetnie ze sobą kontrastują wprowadzając nowoczesny, żywy charakter.

Wykorzystujcie swoje inspiracje i zainteresowania do eksponowania ich we wnętrzach. Dzięki temu, przestrzeń nabierze charakteru i będzie oddawała waszą indywidualność. Vis a vis ściany telewizyjnej ustawiona została wygodna, wielka, stalowo-szara sofa. Szarość świetnie współgra w tym wypadku z cegłą i jednocześnie jest idealnym tłem dla żółtych dodatków.

Sypialnia na poddaszu

Druga część pokoju, pełna muzycznych akcentów, to sypialnia z miejscem do pracy. Ściana nad drewnianym, obszernym łóżkiem ozdobiona została tapetą z niebanalnym zdjęciem gitary. To symbol muzycznej fascynacji. W kąciku przy kominie pojawiło się biurko oraz wiszące półki na książki. Akustyczna gąbka o intrygującej fakturze jest dodatkową ozdobą miejsca do pracy. Czerń kontrastuje z żółcią ściany, nadając niebanalny charakter.

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkanie na poddaszu czyli nasz przytulny kąt trzeba odpowiednio zaaranżować bez tego ciężko o komfort, bo przeważnie mamy tam mniej miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here