Lubisz świeże kwiaty? Zobacz jak dzięki nim może wyglądać dekoracja stołu.
3.7
(3)

Świeże kwiaty to doskonała dekoracja każdego domu czy mieszkania. Nie wyobrażamy sobie też bez nich dekoracji naszego stołu. Warto jednak puścić wodze fantazji i pomyśleć nad ciekawym ich ułożeniem. W jaki sposób inspirująco ułożyć świeże kwiaty na stole? Oto kilka prostych pomysłów, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Słoikowo-butelkowy recycling

Z pewnością wielu z Was ma w domu puste słoiki po przetworach – robionych samodzienie, czy to kupionych w sklepie – czy też puste szkalne butelki po napojach. Warto więc wykorzystać je w odrobinę inny sposób, mianowicie jako wazon na kwiaty. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku niskie, ale szerokie słoje, w których można ułożyć bukiet z polnych lub ogrodowych kwiatów.

A może zastawa?

Doskonałym pomysłem na nietuzinkowe ułożenie kwiatów jest również… zastawa stołowa. Wykorzystanie patery, na której zamiast ciasta dekoracyjnie ułożymy kwiaty z pewnością zachwyci wszystkich przybyłych gości.
W roli wazonu także doskonale sprawdzą się szklanki, dzbanki do herbaty, filiżanki a nawet kufle do piwa. Nie sądzicie, że wyglądają zachwycająco?

Rzucone, niby przypadkiem

Jeżeli nie masz wazonu – nie panikuj! Kupione kwiaty można też położyć na stole. Musisz jednak amiętać, że ich żywotność znacznie się przez to skróci. Warto do tego pomysłu wykorzystać więc kwiaty polne lub ogrodowe. Na pięknie zastawionym stole doskonale będą też wyglądać kwiatowe płatki. Możesz je rozrzucić po stole lub umieścić w słoiku.

Jendak kwiaty ułożone w eleganckim wazonie lub w niewielkiej ozdobnej doniczce będą wyglądać równie pięknie w twojej jadalni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

  Mała rzecz, wielkie znaczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here