Jak zapakować prezenty?
5
(2)

Funkcje opakowania na prezent

Opakowania prezentowe miewają różne formy, które często są związane z funkcją, którą mają spełniać. Przede wszystkim, jak wszyscy wiemy, ich zadaniem jest okrycie zawartości prezentu, aby pozostawał niespodzianką dla osoby, która ma go dostać. To jednak nie wszystko.

Często prezent trzeba dotransportować lub wysłać do osoby, dla której jest przeznaczony. Z tego względu opakowanie musi być trwałe i chronić zawartość przed uszkodzeniami. Niektóre produkty pakunkowe ułatwiają również samo przenoszenie, dzięki specjalnym uchwytom lub otworom do transportu.

Nie można także zapominać o niezmiernie istotnej funkcji dekoracyjnej – opakowanie prezentu przecież ma cieszyć oko i zachwycać pięknym wyglądem, w pełni dopasowanym do zawartości.

Rodzaje opakowań na prezenty

Funkcja oraz oczekiwania wobec opakowania wpływają na ostateczny wybór, w co zapakujemy prezent. Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, ale do najpopularniejszych należą bez wątpienia:

  • pudełka,
  • papiery ozdobne,
  • torebki ozdobne.

Pudełka są używane od lat i nieustannie cieszą się wielką popularnością. Skutecznie chronią przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, pozwalają na zapakowanie na raz większej ilości przedmiotów oraz prezentują się elegancko. Szczególnie dobrze sprawdzają się pudełka z grubej tektury lub kartonu z barwnymi nadrukami ozdobnymi, które oferuje e-hurtownia-opakowan.pl, stawiająca na zróżnicowane opakowania najwyższej jakości.

Papier do pakowania prezentów bywa zdobiony w przyjemne dla oka, zróżnicowane wzory, które możemy dopasować do konkretnej okazji. Z jego pomocą bez trudu ukryjemy podarunek przed wzrokiem obdarowanego. Niestety, papier nie zalicza się do specjalnie trwałych produktów – łatwo go pognieść lub potargać. Najlepiej sprawdza się do pakowania twardych przedmiotów, o regularnych kształtach, np. książek.

Torebki prezentowe od pewnego czasu zawojowały rynek opakowań ozdobnych. Miewają różne kształty i wielkości, dzięki czemu bez trudu zapakujemy do nich większość przedmiotów. Poręczne uchwyty ułatwiają przenoszenie i dostarczanie prezentów do adresatów. Pamiętajmy jednak, że torebki są najczęściej wytwarzane z wiotkiego, nietrwałego papieru, który ma tendencję do zagniatania się. Ponadto nie nadają się do przenoszenia ciężkich prezentów, które mogłyby wypaść w trakcie transportu i ulec zniszczeniu.

Wypełnienie do prezentów - jak pakować prezenty

Wypełnienia do prezentów – prosty sposób na elegancki wygląd każdego upominku

W przypadku pudełek lub torebek często pozostaje sporo pustej przestrzeni wewnątrz. Aby dodatkowo zabezpieczyć włożone do nich przedmioty oraz aby sprawić, że prezent będzie wyglądał bardziej elegancko, często stosuje się ozdobne wypełnienia.

Najczęściej jest to cienko pocięty kolorowy papier lub wielobarwna rafia. Zdarzają się jednak wypełniacze z zupełnie innych materiałów. Można na przykład wyłożyć wnętrze pudełka wysuszonymi, jesiennymi liśćmi, kwiatami lub piórkami. Niektórzy zaś wykorzystują nawet szyszki lub muszelki. Wszystko zależy od stylistyki prezentu oraz upodobań obdarowywanego. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wartościowy prezent nie musi być wcale drogi

Piękny prezent wcale nie musi być bardzo drogi. Tak naprawdę liczy się intencja i czas poświęcony na wybranie idealnego upominku oraz właściwe zapakowanie go. Czasami z pomocą właściwie dobranego pudełka lub torebki, z gustownym wypełnieniem oraz ciekawymi ozdobami, możemy uzyskać fenomenalny efekt, który zachwyci obdarowanego jeszcze zanim zdąży sprawdzić, co jest w środku.

Wkładajmy zatem serce w przygotowanie prezentów i dbajmy o opakowania. Niech podarunki od nas zachwycają już od pierwszego spojrzenia na nie, jeszcze przed otwarciem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here