5
(1)

Coś z niczego

W zależności od tego, jakiego rodzaju przedmiot chcemy stworzyć własnymi siłami, potrzebujemy odmiennych surowców. Co ciekawe, często znajdziemy je w piwnicy, na strychu albo na dnie szuflady, gdzie znalazły miejsce nieprzydatne lub podniszczone rzeczy. Niektóre z nich z powodzeniem posłużą jako źródło poszczególnych elementów do nowych przedmiotów. Zdemontowany stary stolik lub krzesło, pozostały po innych pracach fragment płyty HDF lub MDF, giętki drut lub sznurek, stara opona, podniszczone skrzynia, karton, rama lustra czy fragment sklejki mogą posłużyć w różnych celach, a osoba doświadczona w pracach DIY z pewnością znajdzie dla nich zastosowanie.

Jeśli chodzi o przedmioty, których nie posiadamy na stanie, z łatwością znajdziemy je np. w markecie budowlanym. Wyposażymy się tu zarówno w półprodukty, jak i wszelkiego rodzaju złącza czy kleje, które mogą być potrzebne podczas pracy. Wiele projektów DIY wymaga także użycia różnego typu narzędzi. Czasem będą to te podstawowe, jak np. pędzel, nożyk czy szczypce, a czasami nie obędzie się także bez użycia elektronarzędzi – szlifierki lub wkrętarki. Warto w nie zainwestować, bo z pewnością przydadzą się podczas wielu różnych prac.

Gotowe produkty i materiały wykończeniowe

W markecie budowlanym możemy wyposażyć się niemal we wszystko, co potrzebne, by stworzyć wybrany przedmiot od podstaw oraz samodzielnie go wykończyć. Odpada wtedy konieczność odnawiania starych elementów. W takim sklepie zaopatrzymy się szczególnie w produkty, które będą pomocne w wykonaniu różnorodnych konstrukcji drewnianych – stolika na kółkach, regału, półki, skrzyni czy kwietnika.

Market budowlany jest też dobrym miejscem do poszukiwania materiałów takich jak farby, lakiery, barwniki, bejce czy spraye, które często są potrzebne również podczas tworzenia dekoracji lub renowacji starych przedmiotów. Znajdziemy tu preparaty przystosowane do dekorowania różnego typu powierzchni– nie tyko drewna czy metalu, ale i szkła, tworzywa sztucznego, betonu itp.

  Rolety materiałowe idealne do Twojego domu

Dekoracje i ozdabianie przedmiotów

Niektóre z produktów potrzebnych do stworzenia oryginalnych dekoracji znajdziemy w sklepie budowlanym, inne w sklepie dla rękodzielników, a jeszcze inne w pasmanterii – zależy to od charakteru naszych projektów. W marketach typu home&garden niewielkim kosztem zapatrzymy się w podstawowe narzędzia i preparaty, które powinny wystarczyć osobie rozpoczynającej swoją przygodę z DIY. Tutaj także znajdziemy już gotowe dekoracje, które mogą posłużyć nam do stworzenia większych kompozycji.

W specjalistycznych sklepach coś dla siebie znajdą natomiast osoby wtajemniczone w konkretny rodzaj prac, np. modelarstwo, scrapbooking czy quilling. Nie zapominajmy także o tym, że wiele wartościowych surowców znajdziemy na zwykłym spacerze – gałązki, kora, liście, piórka czy kamyczki przydadzą się szczególnie podczas zdobienia świeczników i wazonów bądź tworzenia kompozycji wiszących i w naczyniach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here