5
(1)

Komfort snu to zawsze bardzo ważna kwestia, na którą koniecznie trzeba zwracać uwagę. To jak będziemy w stanie się wyspać będzie decydować o tym jak kolejnego dnia będziemy przygotowani do pracy, na jakim poziomie będziemy w stanie realizować swoje obowiązki. Dlatego wyposażenie sypialni rzeczywiście ma bardzo duże znaczenie i nie powinno się go ignorować. Trzeba bowiem pamiętać, że zarówno wygodne łóżko, materac jak i pościel może mieć wpływ na to czy się wyśpimy oraz w jakim stopniu ten sen będzie dla nas zadowalający.

Odpowiedni wybór na cały rok
Jeśli chcemy mieć dobrą kołdrę na cały rok powinniśmy pamiętać, że trzeba wybrać produkt uniwersalny, który w okresie jesienno – zimowym będzie w stanie nas ogrzać zaś w okresie letnim będzie gwarantował dobrą cyrkulację powietrza. Jak wybierzemy się do sklepu szybko zauważymy, że w sprzedaży jest bardzo wiele różnych produktów, dlatego warto poznać różne produkty i zastanowić się jakie rozwiązania będą najlepsze. Warto między innymi dowiedzieć się czym różni się puch od pierza.

Od zarania dziejów kołdra albo produkty jej podobne są podstawą wyposażenia w każdej sypialni. Kiedyś były one robione ręcznie i wypełniano je różnorakimi materiałami między innymi wełną, pierzem oraz puchem. Jednak na rynku pojawiły się również materiały sztuczne, które w jakieś części zastąpiły naturalne wypełniania, jednak nie zastąpiły ich całkowicie. Obecnie właściwie doszło do tego, że produkty, które są wypełnione naturalnie są oceniane jako produkty luksusowe, produkty z wyższej półki.

Wypełnienie kołdry naturalnie
Takim najczęściej stosowanym kryterium podziału kołder będzie ich wypełnienie. To właśnie wypełnienie będzie decydować o tym z jakim produktem mamy do czynienia, czy będzie funkcjonalny, gwarantuje ciepło. Warto więc o tym elemencie pamiętać i zawracać na niego uwagę.

  Młodzieżowy pokój – jak go urządzić?

Puch
Puch to miękkie ptasie pióra, u piskląt stanowią one całkowite upierzenie, u dorosłych ptaków będzie to tylko podszycie. Kołdry puchowe przygotowuje się z puchu gęsiego, który uważny jest za produkt lepszy, który będzie doskonale grzał, a jednocześnie skutecznie odprowadza pot i wilgoć. Nadają się zarówno na zimę jak i na lato. Taka kołdra ma działanie praktycznie takie jak membrana. Poza tym będą to lekkie kołdry, dlatego spanie pod nimi będzie przyjemnością.

Pierze
Pierze natomiast to ptasie pióra razem z puchem. Będą cięższe a właściwości termoizolacyjne będą gorsze. To co można zaliczyć w tym przypadku na plus to fakt, że tak jak puch są one w pełni naturalne. Zaletą jest także niższa cena takiej kołdry. Kołdry, które składają się z około 75% pierza i do tego około 15% puchu nazywają się kołdrami półpuchowymi. Trzeba jednak uważać, ponieważ pod taką nazwą dość często sprzedawane są także produkty podrabiane z dodatkiem waty, dlatego trzeba na to uważać.

Istnieją jeszcze inne wykorzystywane rozwiązania, na które warto się zdecydować i również mają naturalne pochodzenie. Między innymi wymienić można tutaj wełnę, bambus czy włókno kukurydziane.

Sprawdź również: https://sklep.selene.pl/produkty/koldry,2,5331

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here