idealne warunki do spania
5
(2)

W Internecie znajdziemy całkiem sporo sposobów na bezsenność. Jedne są lepsze, a drugie gorsze, wszystkie zaś sprowadzają się do indywidualnych odczuć konkretnych osób. W rzeczy samej jednak każdy z nas ma coś, co sprawia, że może usnąć, problem tkwi jednak w znalezieniu takiej rzeczy.

Zróbmy mały test i dotknijmy naszego domowego łóżka, naciskając materac. Czy wyczuwamy pod spodem sprężyny, coś niewygodnego, coś, co nie pasuje? Najprawdopodobniej mamy do czynienia ze starym podłożem do spania, w dodatku takim, które nie jest w stanie zapewnić nam wypoczynku.

W dodatku niektórzy z nas mają twarde materace, ponieważ kiedyś panował mit, iż tylko na twardym jesteśmy w stanie wypocząć. Jeżeli jednak popatrzymy chociażby na materac Tempur Original 21 i przyjrzymy się jego profilowaniu, dostosowanemu do potrzeb każdej osoby, zrozumiemy, że w dzisiejszych czasach podłoże musi być przede wszystkim plastyczne. I dostosowane do krzywizn naszego ciała, warto dodać.

Sposoby na bezsenność

Przyczyn bezsenności może być wiele. W najbardziej optymistycznym scenariuszu mamy do czynienia ze stresem, w najgorszym z jakąś chorobą, która musi być zdiagnozowana. W każdym przypadku powinniśmy udać się jednak do lekarza, jeśli klasyczne metody walki z bezsennością nie dają żadnego skutku.

Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się nad tym, ile czasu spędzamy przed ekranem zanim nadejdzie upragniony sen. Światło oszukuje nasz mózg i sprawia, że nie jest on przygotowany na spanie, co więcej, nie produkuje dostatecznej ilości melatoniny.

Po drugie, musimy zwrócić uwagę na poduszkę, na której śpimy. Jeżeli jest za mała i zbyt płaska, t nasza pozycja będzie bardzo ograniczona, a do pewnego stopnia nawet niewygodna. Z tego względu musimy stawiać przede wszystkim na poduszki, które nie grzeją, ale przede wszystkim dają duży komfort spania. Przykładem będzie tutaj na przykład poduszka Tempur Original, którą znaleźć można pod tym adresem internetowym: https://senpo.pl/poduszka-original-tempur/.

  Mała sypialnia w bloku. 30 aranżacji nowoczesnych małych sypialni!

Wszystko dla snu

Reasumując, każdy z nas potrzebuje wypoczynku w warunkach, które będą mu odpowiadały. Są to warunki oparte przede wszystkim na zdrowej temperaturze; takiej, jaka umożliwia nam komfortowy sen. Ponadto, natężenie światła będzie tu bardzo dużym czynnikiem decydującym.

Bardzo ważne jest to, żebyśmy pamiętali o higienie snu. Odpuśćmy sobie wieczorny posiłek, weźmy ciepłą kąpiel, odłóżmy monitor na pewien czas, wyciemnijmy pokój i przede wszystkim postarajmy się zrelaksować, jeśli to tylko możliwe. Najważniejsze jest to, żebyśmy przespali noc w możliwie komfortowych warunkach!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here