Łóżko z pojemnikiem na pościel
5
(2)

Jeśliby się głębiej zastanowić nad zaleceniami o ilości snu na dobę, to w łóżku spędzamy niemal jedną trzecią życia. Dlatego też jego zakup warto dobrze przemyśleć. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że przestrzeń sypialni powinna być ergonomiczna i funkcjonalna. Taka będzie, kiedy zainwestujemy w łóżko z pojemnikiem na pościel.

Dlaczego warto postawić na łóżko z pojemnikiem?

Większość mieszkań i domów ma nieduże sypialnie. Najczęściej mieści się w nich łóżko, szafki nocne, szafa, ewentualnie komoda. Czasem po ich ustawieniu zostaje jeszcze trochę przestrzeni, a czasem już te podstawowe meble się nie mieszczą. Przy niewielkim metrażu łóżko z pojemnikiem na pościel pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca, a w szafie, zamiast pościeli można schować coś innego. To wprost idealny sposób, żeby optycznie powiększyć przestrzeń.

Chociaż podstawowym zadaniem pojemnika jest trzymanie w nim pościeli, wcale nie musi do tego służyć. Jeżeli pościel zostaje na łóżku, ułoży się ją ładnie i nakryje narzutą, wtedy w pojemniku łóżka można chować na przykład odzież zimową. Nie ulega wątpliwości, że jeśli masz małe mieszkanie, albo lubisz ład i porządek, to łóżko z pojemnikiem na pościel spełni twe wymagania.

Aby nie rozprzestrzeniały się roztocza i kurz nie zaburzał nocnego snu, najlepsze będą pojemniki wyposażone w specjalne wywietrzniki. Poza kwestią praktyczną nie można pominąć aspektów wizualnych. Modele, jakie obecnie znajdują się w sklepach, są w ciekawych i estetycznych wzorach, a pojemnikom na pościel daleko do tych, jakich używało się przed laty.

Różne łóżka z pojemnikiem

Pomimo tego, że zadanie łóżek z pojemnikiem jest w zasadzie takie samo, to mogą się one pod wieloma względami bardzo różnić. Najczęściej dzieli się je na tapicerowane i drewniane. Łóżka tapicerowane mają mechanizm z siłownikami. Aby dostać się do pojemnika na pościel, trzeba otworzyć łóżko do góry. Czasem zamiast łóżka wybiera się kanapę z pojemnikiem, z reguły do tych wnętrz, które w ciągu dnia stają się salonem lub pokojem dziennym.

Mechanizm podnoszenia do góry jest też obecny w łóżkach drewnianych. Jednak w ich przypadku można spotkać się z jeszcze innym rozwiązaniem. W części modeli pod materacem znajdują się przesuwne szuflady.

Jaki stelaż i materac sprawdzą się w łóżku z pojemnikiem na pościel?

Wybór typu łóżka, a także sposobu otwierania pojemnika to jedna strona medalu. Trzeba też zadbać o to, by łóżko było wytrzymałe przez długi czas. Na pewno spójrz na to, czy stelaż jest stabilny. Jeżeli postawi się na szuflady, to ma to nieco mniejsze znaczenie, ale w przypadku łóżek z otwieraniem do góry jest ważne.

Wśród tych, które ocenia się najlepiej, są elastyczne stelaże drewniane i tzw. „ruszt”, przy czym dłuższą żywotnością charakteryzuje się drewno. Osobno kupuje się materac i tutaj przede wszystkim istotne są osobiste preferencje względem twardości.

A dla kogo łóżko bez pojemnika?

Łóżka z pojemnikiem są praktyczne i ponownie coraz popularniejsze. Jednak w dalszym ciągu nie brakuje łóżek bez pojemnika, a te też cieszą się uznaniem. Mogą zachwycić swoim designerskim kształtem. Często są też obszerne. Sprawdzą się doskonale w sypialniach, które są duże i nie trzeba martwić się zagospodarowaniem przestrzeni. Ten wariant poleca się głównie tam, gdzie nie ma kłopotu z tym, gdzie chować pościel.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Dokładnie @Alicja. Nasza sypialnia ma raptem 10m2wiec każda przestrzeń do schowania rzeczy jest na wagę złota, dlatego zainwestowaliśmy w takie łóżko z ikei z pojemnikiem . Polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here