5
(4)

Wymagania klientów stale rosną, dzisiaj mało komu wystarcza po prostu sprawny piekarnik do zabudowy. Klienci poszukują funkcji dodatkowych i oceniają produkty pod wieloma aspektami. W poniższym artykule staramy się przedstawić, na co powinieneś zwracać uwagę, kupując piekarnik do zabudowy, poprzez wskazanie cech najlepszych urządzeń na rynku.

​Klasa energetyczna

Niski pobór energii to oszczędność, ale też mniejsza szkoda dla środowiska. Wybierając urządzenia kuchenne, zwracaj zatem uwagę na ich klasę energetyczną. Godny uwagi jest jedynie sprzęt spełniający wymagania klasy energetycznej A lub wyższej, taki jak np. piekarnik do zabudowy Siemens HB676GBS1. Model ten cechuje klasą energetyczną A+. Jest to idealny przykład do obalenia mitu, iż rzekomo zwiększona liczba nowoczesnych funkcjonalności zwiększa użycie energii. Okazuje się być wręcz przeciwnie, gdyż wspomniany piekarnik do zabudowy Siemens, o szerokości 60 cm, wyposażony został w szereg innowacyjnych funkcjonalności. Korzystając z piekarnika parowego Siemens, zapewniasz sobie również doskonały smak przyrządzanych potraw. Dzięki tym rozwiązaniom pieczenie jest szybsze, a wytwarzana energia się nie marnuje.

​Przygotuj potrawę tak jak chcesz – piekarnik z funkcją pary i mikrofalą

Jeżeli stosujesz zróżnicowaną dietę, wybierz, nieograniczający Twoich fantazji piekarnik do zabudowy z funkcjami mikrofali i pary, który pozwoli Ci zarówno przygotować szybki posiłek, jak i  przyrządzić wykwintne danie oraz rozmaite wypieki. Możesz zdecydować się np. na model Siemens HN678G4W1 z pełnym wyposażeniem wspierającym pieczenie.

Zadbaj o zdrowie

Gotowanie na parze pozwala zachować więcej wartości odżywczych pożywienia oraz nie pozbawia go witamin. Korzystając z piekarnika parowego Siemens, zapewniasz sobie również doskonały smak przyrządzanych potraw. Rozważ zatem zakup piekarnika Siemens z funkcją pary. Godny uwagi jest model HS658GXS1 z parowarem fullSteam. Cechują go klasa energetyczna A+ oraz zaawansowane programy na wyposażeniu. Urządzenie  posiada m.in. funkcję cookControl do automatycznego ustawiania temperatury pieczenia oraz przyspieszający przygotowywanie pożywienia Termoobieg 4D. System ecoClean – specjalna powłoka czyszcząca –  ułatwia dbanie o czystość piekarnika, przez co nie musisz obawiać się zanieczyszczenia pożywienia.

  Oryginalne uchwyty do szafek kuchennych - drobna, lecz zaskakująca zmiana w kuchni

Systemy kontroli wypieków i potraw

Masz dość zastanawiania się nad optymalną temperaturą pieczenia? Irytuje Cię ciągłe przypalanie potraw i wypieków? Możesz rozwiązać te problemy poprzez wybór piekarnika z odpowiednimi systemami kontroli. Poza wymienionym już wcześniej systemem cookControl, piekarnik do zabudowy Siemens wyposażony został również w:

  • bakingSensor – za sprawą automatycznego pomiaru wilgotności w piekarniku, użytkownik jest informowany w momencie, gdy należy wyciągnąć gotowy wypiek.
  • funkcja roastingSensor Plus – innowacyjny termometr do pieczenia precyzyjnie mierzy temperaturę wewnątrz pieczeni i innych potraw, dokładnie określając moment, w którym będą idealnie wypieczone.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie najważniejsza była klasa energetyczna oraz estetyka – po prostu wygląd piekarnika. Zamontowałam go na wysokości oczu, właśnie dlatego stawiałam na wygląd. Polecam markę Kernau, ma naprawdę zjawiskowy sprzęt AGD, który jest prawdziwą ozdobą kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here