Czarne fronty w kuchni to odważne rozwiązanie. Zobacz jak rozjaśnić ciemne meble w kuchni,
5
(4)

Mała kuchnia, duży problem

Jednym z często spotykanych podczas wybierania zmywarki problemów jest kłopot ze znalezieniem modelu sprzętu agd do kuchni dopasowanego do konkretnego wnętrza. Dotyczy to w szczególności osób posiadających małe kuchnie, w której każdy nowy element oznacza konieczność całkowitej reorganizacji przestrzeni. Na szczęście obecnie mamy wiele możliwości.

Jeżeli ze zmywarki korzystać ma jedna lub dwie osoby, wystarczający okaże się tzw. model nablatowy, który stawiamy po prostu na blacie kuchennym (sprawdzamy wcześniej, czy blat wytrzyma taki ciężar). Większy problem pojawia się, kiedy domowników jest więcej – zmywarka nablatowa nie zmieści w sobie wielu kompletów naczyń. Wówczas warto zdecydować się na urządzenie z serii slimline, które jest znacznie węższe niż standardowe, a jednak dosyć funkcjonalne i pojemne.

Kuchnia z klasą

Jeżeli zależy nam na nowoczesnym, a jednocześnie bardzo eleganckim kuchennym wnętrzu, doskonałym wyborem okaże się zmywarka do zabudowy. W ten sposób perfekcyjnie wkomponujemy ją w przestrzeń i uzyskamy wrażenie harmonijnej całości. Jej klapę obudowujemy takim frontem, jaki posiada reszta kuchennych szafek.

Takie zmywarki są zwykle sporych rozmiarów i posiadają panel sterowania zewnętrzny bądź niewidoczny z zewnątrz (ukryty w górnej części drzwi). Który model warto wybrać? Jeśli elegancki wygląd jest dla nas najważniejszy, zdecydujmy się na zmywarkę z ukrytym panelem – musimy jednak liczyć się z wyższą ceną. Model z panelem możliwym do obsłużenia z zewnątrz jest nieco bardziej praktyczny. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzajów zmywarek? Na zmywajwzmywarce.pl sprawdź, jak wybrać zmywarkę.

Co jeszcze jest ważne w aranżacji kuchni?

Oczywiście wygląd i dopasowanie do wystroju kuchni to kwestie niezwykle istotne. Jednak, wybierając zmywarkę do naczyń, nie możemy zapomnieć o tym, co najważniejsze, czyli o kwestiach praktycznych. Przekonajmy się, jaką klasę energetyczną posiada rozważany przez nas sprzęt, a także ile wody zużywa podczas jednego cyklu pracy.

  Pakowarki próżniowe do żywności - dlaczego warto w nie zainwestować?

Zwróćmy uwagę na dostępne programy i ustawienia, ilość i jakość dołączonych akcesoriów i hałas emitowany podczas pracy. To wszystko będzie miało ogromne znaczenie na co dzień.

Dobra zmywarka jest funkcjonalna i dopasowana do konkretnego pomieszczenia. Zwróćmy uwagę zarówno na jej wymiary oraz estetykę, jak i na względy praktyczne.

Jeżeli zależy nam na nowoczesnym, a jednocześnie bardzo eleganckim kuchennym wnętrzu, doskonałym wyborem okaże się zmywarka do zabudowy. W ten sposób perfekcyjnie wkomponujemy ją w przestrzeń i uzyskamy wrażenie harmonijnej całości. Jej klapę obudowujemy takim frontem, jaki posiada reszta kuchennych szafek.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here