Patelnie teflonowe
5
(1)

Odpowiednio wyposażona kuchnia znacząco zwiększa szanse na komfortowe przygotowywanie posiłków. Aby jednak kuchnię można było nazwać dobrze wyposażoną, nie wystarczy kupno dobrej jakości mebli. Należałoby również wyposażyć się w użyteczne naczynia. W żadnej kuchni nie powinno zabraknąć patelni. Najlepiej, abyśmy mieli ich kilka.Czy jednak warto kupować te teflonowe?

Poznaj wady i zalety teflonowych patelni.

Jak już wspomniano powyżej, patelnie są jednymi z podstawowych naczyń, które powinny znajdować się w każdej kuchni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się te z powłoką teflonową. Czym się one charakteryzują i czy warto je kupować? Jeżeli chodzi o zalety patelni teflonowych, na uwagę zasługuje fakt, iż są one na tyle uniwersalne, że możemy przygotować w nich każdą potrawę. Szczególnie dobrze sprawdzają się one jednak podczas smażenia naleśników, racuszków czy placuszków śniadaniowych. Jeżeli chcemy, możemy smażyć wymienione potrawy bez tłuszczu.

Patelnia teflonowa doskonale się do tego nadaje. Zaletą tego typu patelni jest również to, iż są one jednymi z tańszych. Ich cena jest zdecydowanie niższa niż cena patelni ceramicznych. Trzeba zaś w tym miejscu zaznaczyć, iż patelnie teflonowe mają szansę być tak samo użyteczne jak te ceramiczne. Powierzchnia patelni z teflonu jest nieprzywierająca, dlatego danie, które przygotowujemy naprawdę ciężko przypalić. Trzeba jednak zaznaczyć, że patelnie z powłoką teflonową są stosunkowo mało odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Bardzo łatwo mogą one ulec zarysowaniu. Podczas ich mycia trzeba być bardzo ostrożnym. Nie używajmy szorstkich gąbek, bo wówczas prawdopodobieństwo uszkodzenia patelni znacząco wzrasta. Trzeba również przyznać, że wiele wątpliwości budzi wpływ patelni teflonowych na nasze zdrowie. Na szczęście, do produkcji patelni teflonowych wysokiej jakości nie używa się potencjalnie szkodliwego kwasu perfluorooktanowego.

Zawsze warto byłoby więc zwracać uwagę na to, z jaką patelnią mamy do czynienia. Godne naszej uwagi będą jedynie patelnie posiadające odpowiednie certyfikaty, świadczące o bezpieczeństwie tychże naczyń. Kupując patelnię warto zwrócić także uwagę na jej rozmiar. Warto byłoby mieć w swojej kuchni zarówno niewielką jak i dużą patelnię. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie rozmaitych dań. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnej cenie patelni, przed dokonaniem zakupu przejrzyjmy przynajmniej kilka różnych ofert. Wówczas znacząco zwiększamy szanse na kupno naczynia wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

  Jakie wybrać kubki do kawy i herbaty? W czym pić gorące napoje?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here