5
(2)

Domowy salon to nierzadko pomieszczenie z największym potencjałem aranżacyjnym. To, jak umeblujemy centralny punkt naszego domu z pewnością wpłynie w znaczący sposób na nasze życie, a sama kompozycja będzie towarzyszyć nam przez wiele lat aż do następnego remontu, bądź wymiany mebli. Duże znaczenie ma również to czy zdecydujemy się na pokój dzienny połączony z jadalnią, czy raczej postawimy na wersję wypoczynkową z niskim stołem ustawionym w pobliżu sofy. Niezależnie od naszego wyboru, salon jest miejscem przeznaczonym do relaksu, a my w tym artykule zajmiemy się meblami, które powstały z myślą o leniwych wieczorach przed telewizorem i popołudniach z dobrą książką.  

Krzesła muszą pasować do reszty!

Wybór krzeseł ma niebagatelne znaczenie nie tylko, jeśli chodzi o spójność aranżacji. Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego, ale trzeba pamiętać, że krzesła do salonu oraz fotele są częścią większej kompozycji, np. jadalnianego stołu. W sklepach meblowych bardzo często dostępne są całe komplety mebli, co znacznie ułatwia ich dopasowanie. Problem pojawia się w momencie, gdy decydujemy się kompletować meble stopniowo albo dobierać przedmioty z różnych kolekcji czy nawet w różnych stylach. Szczególnie w tym ostatnim przypadku trzeba wykazać się dużą ostrożnością, ponieważ aranżacja wnętrz to wymagająca sztuka, a błędy w jej wykonywaniu widoczne są niestety gołym okiem.

Po drugie: wygoda!

Innym, równie ważnym, aspektem podczas wyboru krzeseł do salonu jest oczywiście wygoda. Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo najwięcej czasu, dlatego dobrze, aby siedziska nie zmuszały nas do zbyt szybkiego zmieniania lokalizacji.  Wybierając krzesła do salonu warto zwrócić uwagę na ergonomię, czyli głębokość siedziska, materiał, z jakiego jest wykonane oraz wysokość oparcia. Zbyt długie krzesła sprawią, że nie będziemy mogli się oprzeć, zbyt krótkie poskutkują szybkim zmęczeniem ze względu na brak punktu podparcia. Jeżeli krzesła do salonu dobierane są do stołu, powinny one mieć siedzisko około 30 cm poniżej wysokości blatu. Ważną rolę odgrywa także obecność podłokietników oraz materiał, z jakiego wykonane jest siedzisko – musi być wygodny, ale nie może też być zbyt miękki.

  Drewniany blat w kuchni.

Wybór krzeseł do salonu przede wszystkim powinien być uzależniony od gustu i preferencji właścicieli, ale nie należy zapominać o ich funkcjonalności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dobrze zwrócić się po poradę do projektanta wnętrz lub pracownika sklepu meblowego, który z pewnością wykaże się szeroką wiedzą w tym temacie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here