Wybór stołów do salonu
5
(1)

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w domu. To często wokół niego toczy się całe życie rodzinne – pije poranną kawę, je się wspólne posiłki, odrabia lekcje, pracuje czy gra w planszówki.

Z tego powodu decyzja o jego zakupie jest nierzadko poprzedzona solidnymi przemyśleniami. Jest to słuszne podejście, ponieważ stoły do salonu z uwagi na mnogość funkcji, które pełnią, powinny być dopasowane do naszych potrzeb i decyzja o ich nabyciu musi być uzasadniona.

Jakie stoły do salonu sprawdzą się w moim wnętrzu?

Rynek oferuje ich niezliczoną ilość w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego stając przed wyborem takiego mebla warto rozważyć kilka kwestii, które finalnie przybliżą nas do zakupu stołu idealnego dla naszego domu. Pierwsza i najważniejsza kwestia to wielkość pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Warto sięgnąć po miarkę i dokładnie wymierzyć przestrzeń. Trzeba pamiętać także o dodaniu kilku dodatkowym centymetrów na krzesła – swoboda odsunięcia ich i wstania od stołu, a także poruszania się wokół niego jest bardzo ważna.

Gdy kwestię dopuszczalnej wielkości mebla mamy już zaplanowaną, można zastanowić się nad funkcjami, które ma spełniać. Ile osób powinien pomieścić? Do czego najczęściej będziemy go używać? Jeśli liczba domowników nie przekracza czterech osób, a przy stole głównie będą spożywane posiłki, polecamy wybór mniejszego stołu.

Eksperci podają, że jedna osoba potrzebuje przy nim około 60 cm miejsca, więc przy czterech domownikach powinien mieć on około 120 cm. Gdy natomiast mamy dużą rodzinę, którą często zapraszamy do siebie warto rozważyć zakup mebla, który jest rozkładany. Oferowane w sklepach stoły do salonu coraz częściej mają taką możliwość w pakiecie. Jest to z pewnością funkcja, która pozwala być przygotowanym na różne sytuacje.

  Nowe trendy w urządzaniu salonu

Innym ważnym aspektem jest kształt blatu stołu. Na to w dużej mierze również ma wpływ metraż pomieszczenia, w którym się znajdzie. W dużych przestrzeniach można śmiało postawić na prostokątny blat, który wymaga jednak więcej miejsca, ale jest klasycznym wyborem wielu kupujących. W przypadku mniejszego pomieszczenia najlepiej sprawdzą się stoły do salonu w okrągłym kształcie. Zajmują stosunkowo niewielką powierzchnię i nie przytłaczają swoją obecnością wizualnie.

Stylowe stoły do salonu – najgorętsze trendy

Najpopularniejszym rodzajem są stoły drewniane, które są wyborem wielu kupujących poszukujących czegoś ponadczasowego i trwałego. Ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne. Do tego wpasowują się niemal w każdy styl – dobrym przykładem będzie królujący obecnie loftowy charakter, w którym kluczową zasadą jest łączenie drewnianych elementów z surowymi, metalowymi częściami. Inną często wybieraną opcją są stoły do salonu w stylu rustykalnym – w całości wykonane z drewna.

Coraz częściej dodawane są pod ich blatem niewielkie szafki, które stanowią ciekawe rozwiązanie dodatkowej powierzchni do przechowywania. Ponadczasowym rozwiązaniem dla wielu osób są natomiast białe stoły, które dzięki swojej prostocie i ponadczasowym charakterze będą idealnie współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here