Czarne stoły
5
(1)

Stoły czarne – jak kolor ma wpływ na wnętrze?

To meble, które szczególnie pięknie prezentują się w surowych wnętrzach, gdzie idealnie dopasowują się do reszty aranżacji pomieszczenia. Ich ciemny kolor sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno w wypadku zarówno bardzo kolorowych pomieszczeń, jak i monochromatycznych wnętrz. Mogłoby się wydawać, że swoje miejsce znalazły wyłącznie w pomieszczeniach w stylu industrialnym lub loftowym. Nic bardziej mylnego! Równie pięknie prezentują się we wnętrzach w stylu glamour czy retro.

Ponadto w odróżnieniu od swoich drewnianych odpowiedników, stoły czarne łatwo dopasować do pozostałych mebli. Z odcieniami drewna bywa różnie, natomiast barwy chromatyczne łączone mogą być dowolnie. Nie musimy martwić się o dobranie idealnego odcienia drewna, który będzie współgrać z całą resztą kompozycji.

Wykończenie i kształt blatu

Może być na przykład laminowane, szklane, z tworzywa sztucznego, drewniane, fornirowane, lakierowane oraz metalowe. Wykończenie blatu najlepiej dobrać do indywidualnych preferencji domowników oraz pozostałej aranżacji pomieszczenia. Warto w tym miejscu dodać, że w odróżnieniu od jasnych mebli, czarny stół niezależnie od wykończenia oraz kształtu nie wymaga dużego nakładu prac pielęgnacyjnych.

Ponadto ze względu na swój ciemny kolor, wszelkie zabrudzenia i kurz są niemalże niewidoczne. Z kolei kształt blatu najczęściej dobierany jest do ilości wolnego miejsca na danej przestrzeni, niemniej jednak nie jest to jedyne kryterium, którym kierują się miłośnicy aranżacji wnętrz. Jeżeli chcemy, by stół czarny znajdował się w rogu pomieszczenia lub mamy ograniczony metraż, to warto wybrać meble o blacie prostokątnym czy kwadratowym. Jeżeli natomiast chcemy, by znajdowały się one w centralnym miejscu, to możemy wtedy pokusić się o wybór blatów okrągłych lub owalnych.

  Postaw na czerń!

Wykończenie podstawy

W tym wypadku możemy absolutnie puścić wodze fantazji. Zarówno metalowe, laminowane, z tworzywa sztucznego, drewniane, lakierowane, jak i fornirowane nogi są bardzo stabilne. Każdy z modeli wyróżniają również wysokie walory estetyczne. Czarne stoły są na tyle uniwersalne, że fantastycznie prezentują się z podstawą wykonaną z dowolnego materiału i w dodatku w dowolnym kolorze.

Może być ona bowiem dobrana do blatu, wtedy cały mebel utrzymany jest w tym samym kolorze lub wręcz przeciwnie. Równie spektakularnie stół czarny prezentuje się z podstawą w innym, nawet kontrastującym odcieniu.

Nierozkładane a rozkładane stoły czarne

Najczęściej o wyborze czarnego stołu składanego myślimy oczywiście podczas aranżacji kuchni, salonu czy jadalni. Wybór ten zależy zatem głównie od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy umiejscowić mebel. Zazwyczaj modele składane wybierane są do niedużych wnętrz, gdzie niemalże każdy centymetr wolnej przestrzeni ma znaczenie. Wtedy, gdy spodziewamy się gości wystarczy, że rozłożymy blat. Z kolei stoły czarne nierozkładane najczęściej dobierane są do większych pokojów, gdzie mogą być one w pełni wyeksponowane przez cały czas.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here