Sofa rozkładana z funkcją spania do salonu
5
(2)

Sofy rozkładane z funkcją spania znajdują zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach. Stawia się na nie przede wszystkim tam, gdzie często przyjmuje się gości. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie swojego życia bez organizowania uroczystości rodzinnych lub też domówek, powinien zdecydować się właśnie na taką sofę. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Spis treści artykułu:

Sofy rozkładane z funkcją spania – na co zwrócić uwagę?

Każda sofa z funkcją spania musi być umiejętnie dobrana do aranżowanego pomieszczenia, głównie pod kątem stylu. Najlepiej wziąć pod lupę przynajmniej kilka modeli, tak aby udanie dopasować sofę do wnętrza nowoczesnego, skandynawskiego, minimalistycznego czy też loftowego. Sofa z funkcją spania musi być nie tylko wygodna, ale też funkcjonalna. Jej najważniejsze parametry to:

  • wielkość – do wyboru jest przede wszystkim sofa 2 osobowa z funkcją spania oraz sofa 3 osobowa. Ta pierwsza jest nieco mniejsza, ale za to zabiera w salonie zdecydowanie mniej miejsca. Sprawdza się np. wtedy, gdy w domu od czasu do czasu przyjmuje się jakiegoś członka rodziny (np. młodego studenta). Druga z kolei jest znacznie bardziej komfortowa w użytkowaniu i nadaje się do większych pomieszczeń,
  • stopień twardości – jeśli często będzie się na niej spało, lepiej jeśli sofa do salonu będzie dość twarda, natomiast w momencie, gdy ma służyć jedynie do wieczornego wypoczynku (np. oglądanie telewizji), warto stawiać na miękkie modele.

Zwracając uwagę na powyższe kryteria, z łatwością dobierze się idealne sofy do własnego salonu. Kluczem do sukcesu jest to, aby sofa rozkładana była stworzona z wysokiej jakości materiałów i odznaczała się wyjątkową trwałością.

Sofa z funkcją spania Sewilla

Co jeszcze może być istotne przy wyborze sofy rozkładanej z funkcją spania?

Odpowiednio zaprojektowana sofa powinna w sobie zawierać pojemnik na pościel, tak aby nie było problemów z przechowywaniem pościeli, prześcieradła, zapasowych poduszek, koca, itd. Dla niektórych domowników ważnym aspektem będzie również kolor sofy rozkładanej z funkcją spania. W tym przypadku dużym zainteresowaniem cieszy się sofa dwuosobowa w kolorze zielonym, turkusowym, szarym czy też musztardowym.

  Aranżacja salonu z dużymi oknami - jakie pomysły się sprawdzą?

Sofa dwuosobowa z funkcją spania musi się wyróżniać solidną konstrukcją, obecnością automatu typu DL oraz optymalnym wypełnieniem siedziska wraz z oparciem (pianka o wysokiej gęstości). Dzięki temu sofa rozkładana do przodu zachwyci użytkowników długą żywotnością i gwarancją stuprocentowego wypoczynku oraz łatwości obsługi. Jeśli ma to być sofa trzyosobowa warto umieścić ją z dala od innych mebli. Sofa 3 osobowa z funkcją spania okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku młodszych osób, które często organizują domowe zabawy ze znajomymi. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here