glamour w salonie
0
()

Piękny i funkcjonalny salon jest nietuzinkową ozdobą całego domu. Niemal dosłownie zaprasza do komfortowego odpoczynku, a wszyscy odwiedzający go goście nie przestaną wychodzić z podziwu nad przeprowadzoną aranżacją. Żeby osiągnąć ten cel, musimy urządzić pomieszczenie w perfekcyjny sposób, gdzie każdy najdrobniejszy element wyposażenia odgrywa swoją rolę. A jak pokazuje praktyka, właśnie taki jest styl glamour, cieszący się coraz większą popularnością wśród Polaków.

Styl glamour – podstawowe informacje

Glamour to styl jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Nie sposób pomylić go z żadnym innym, bo i taki też jest jego cel – wyróżnić pomieszczenie, podnosząc jego rangę do luksusowej. Charakteryzuje się między innymi dużą ilością rzucających się w oczy dodatków (obrazów, luster), masywnymi i zdobnymi meblami, a także eleganckim lampom. Co ważne, mimo dość nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych, styl glamour znany jest już od niemal 100 lat: moda na niego zapoczątkowała się w latach 30. ubiegłego wieku.

Salon urządzony w stylu glamour to pomieszczenie przytulne. Dominować w nich może zarówno kolorystyka jasna, jak i ciemna, choć warto pamiętać, że kluczowe w odbiorze całości są kontrastowe dodatki. Dla przykładu: jasne meble powinny mieć ciemne wykończenia i odwrotnie – ciemne konstrukcje niech nie będą pozbawione jasnych elementów.

Jak urządzić salon w stylu glamour?

Styl glamour pozostawia nam dość dużo swobody do własnej interpretacji, bo i on sam czerpie całymi garściami z popularnych aranżacji klasycznych i nowoczesnych. Dzięki temu praktycznie każdy znajdzie w nim odzwierciedlenie upodobań i zainteresowań (nie zapominając, że glamour stawia na luksus i elegancję).

Kiedy mamy już wybrane meble do salonu (obojętnie czy w jasnych, czy ciemnych barwach), przejdźmy do najistotniejszych w tym stylu dodatków. Na kanapie i fotelach powinno się znaleźć sporo kolorowych poduszek, przy oknach – zasłony, np. aksamitne, a oświetlenie niech składa się z lamp o fantastycznych i przyciągających spojrzenia kształtach (doskonałym tego przykładem są lampy Light Prestige).

  Luksus na błysk

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wyraźnie więc widać, że salon urządzony w stylu glamour jest pomieszczeniem nieszablonowym, niedającym się zaszufladkować. Mimo że otrzymujemy szereg wytycznych, jak powinien wyglądać, na finalny efekt składają się indywidualne upodobania i preferencje inwestora. W pewnym sensie może to powodować zagubienie i dezorientację, zwłaszcza u osób niemających dużego doświadczenia w wykonywaniu aranżacji wnętrz i dopiero rozpoczynających swoją przygodę.

W takich przypadkach warto korzystać z pomocy wysokiej klasy specjalistów (projektantów wnętrz, ale i renomowanych sprzedawców, np. mebli lub pozostałych elementów wyposażenia, w tym lamp) oraz szukać inspiracji u innych użytkowników tego wyjątkowego stylu. To doskonałe rozwiązanie dla każdego – wyposaży nas w ogrom wiedzy i pomysłów na urządzenie wymarzonego salonu w stylu glamour.

Materiał zewnętrzny

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here