4.2
(5)

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wraz partnerem artykułu Meble Wójcik, który specjalizuje się w sprzedaży mebli systemowych.

Czym właściwie są meble systemowe?

Można powiedzieć, że tytułowy rodzaj mebli to współczesny odpowiednik – doskonale znanych nam z czasów PRL – meblościanek. Różnica zauważalna jest jednak od razu – nowoczesne rozwiązania są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, a jednocześnie znacznie przyjemniejsze dla oka.

Cała idea opiera się na istnieniu zestawów mebli, które po dostarczeniu do użytkownika mogą być przez niego w dowolny sposób konfigurowane. Mamy tu na myśli możliwość decydowania o kolejności, czy w ogóle o uwzględnieniu w swoim projekcie konkretnych elementów zestawu. Meble systemowe można ze sobą łączyć za pomocą specjalnych złącz.

Dowolność łączenia nie bez znaczenia

Jak wspomnieliśmy, możliwość stworzenia dowolnej kompozycji to największy atut tego rozwiązania. Z pewnością każdy pragnie, by wnętrze jego domu było zupełnie niepowtarzalne i wyjątkowe. Można to oczywiście osiągnąć na wiele sposobów, jednak posłużenie się meblami systemowymi niesie ze sobą jeszcze dwie dodatkowe zalety: funkcjonalność i sposobność zmiany konfiguracji w czasie użytkowania.

Niewiele mieszkań czy domów jest identycznych, a prawdopodobieństwo tego, że układ dwóch losowych lokali będzie zupełnie inny, jest całkiem spore. Dowolnie łączone zestawy nie ograniczają swoich użytkowników i mogą być dostosowywane do ich indywidualnych potrzeb. Jest to jedna z głównych składowych ich sukcesu.

Źródło: meblewojcik.com.pl

Cechą, która przyczynia się do tego, że meble systemowe są tak popularne, jest także bez wątpienia to, że jeśli znudzi się nam obecna aranżacja (lub po prostu zajdzie taka potrzeba), to bez problemu możemy ją zmienić w dowolnym momencie. W przypadku tradycyjnych meblościanek jest to zwyczajnie niemożliwe.

  Siła prostoty, czyli sofy w stylu skandynawskim

Spójny, nowoczesny wygląd

Współczesne komplety mebli są po prostu ładne, a różnorodność różnych stylów sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby odnajdą w katalogach zestawy, które podpasują im pod każdym względem. Dodatkowym atutem zakupu mebli systemowych jest także to, że za jednym zamachem możemy zaopatrzyć się w elementy, które razem będą tworzyły spójna i harmonijną kompozycję.

Meble systemowe – nie tylko do salonu

Czy meble tego typu odnajdą się wyłącznie w salonach, czy pokojach dziennych? Bynajmniej! W katalogach sklepów meblarskich coraz częściej zetknąć się można z zestawami dedykowanymi do pokojów dziecięcych czy kuchni.

Podsumowanie

Zestawy mebli to uniwersalne rozwiązanie, które w obecnych czasach wydaje się całkiem rozsądnym pomysłem. Wspaniały wygląd, duże możliwości indywidualizacji i praktyczność sprawiają, że meble systemowe zdecydowanie warto poważnie rozważyć.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.2 / 5. Ilość ocen: 5

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. są dobre bo są tanie i… dobre :P skoro można samodzielnie sobie zestawić „meblościankę” i pobawić się, spersonalizować wnętrze to dlaczego nie?

  2. dobre rozwiązanie dla kreatywnych, którzy mają wizję swojego mebla a przecież nie są w stanie go samodzielnie wystrugać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here