3.6
(7)

Nie przedłużając: tak, chodzi o kanapę. Trudno odmówić jej miana najważniejszego elementu wystroju każdego salonu. To właśnie na niej odpoczywamy z całą rodziną, gościmy naszych przyjaciół, a niektórzy wykorzystują ją również do spania. Ze względu na wiele funkcji, jakie wbrew pozorom kanapa i jej mniejsza siostra, sofa muszą spełniać, warto wybrać sprzęt nie tylko wygodny, ale również przyjemny dla oka. Poznaj inspirujące pomysły na aranżację salonu z kanapą w roli głównej!

Kanapa w salonie – gdzie powinna się znaleźć?

Zastanawiając się nad ustawieniem kanapy w salonie, do wyboru mamy kilka możliwości. Wszystko zależy jednak od projektu całego domu. Jeśli dysponujemy stosunkowo niewielkim salonem, na przykład w kamienicy, który dodatkowo połączony jest z kuchnią – kanapa może być świetnym pomysłem na wyznaczenie granicy pomiędzy tymi pomieszczeniami. Z drugiej strony, w przestronnym, ustawnym salonie kanapa może z powodzeniem stać na środku pokoju. Tym samym stanowić będzie centrum „wyspy relaksu”, w której skład wchodzą również fotele, stolik itp.

Kanapa nowoczesna czy tradycyjna?

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy przede wszystkim od charakteru całego wnętrza. Pamiętajmy o tym, że kanapa bardziej niż efektowna powinna być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Chociaż może stanowić doskonałe dopełnienie wystroju salonu, to nie zapominajmy o jej podstawowej funkcji, jaką jest zapewnienie relaksu. Najlepiej, gdyby łączyła w sobie te dwie funkcje, ciesząc zarówno oko, jak i zapewniając wygodę podczas odpoczynku. Dobrym przykładem będą tu kanapy Natuzzi, które są odzwierciedleniem klasycznej, ponadczasowej elegancji połączonej z najnowszymi trendami w dziedzinie wzornictwa.

Im większa tym lepsza?

Wydawać by się mogło, że w przypadku odpoczynku hasło „im więcej, tym lepiej” jest szczególnie trafne. Oczywiście, duża kanapa będzie wyglądać imponująco, a ponadto może oferować swoim gościom więcej miejsca. Niestety, takie rozwiązanie ma też swoje wady. Duża kanapa może niepotrzebnie zabierać miejsce i optycznie zmniejszać całe pomieszczenie. Do niewielkich salonów, a także dość ciemnych pomieszczeń polecamy zamiast jednego mebla „zestaw wypoczynkowy”. Niewielka kanapa w połączeniu z kilkoma fotelami lub krzesłami obok niej pozwoli na więcej możliwości rozmieszczenia sprzętów, a przy tym doda salonowi pewnej dynamiki.

  Stoły czarne - jakie wybrać?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.6 / 5. Ilość ocen: 7

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. Dobra kanapa potrafi całkiem zmienić wygląd salonu. Najlepsze są takie, które zagracają cały salon :P Ja wiem, że w salonie człowiek spędza dużo czasu a dajmy sobie trochę przestrzeni :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here