5
(3)

Mnóstwo wzorów – mnóstwo możliwości!

Na szczęście projektanci ozdób naściennych w pełni zadbali o to, byśmy mieli do wyboru wiele tysięcy interesujących modeli fototapet. Dekoracje wnętrz sklep ma zawsze niezwykle ciekawe, bardzo innowacyjne, zgodne z najnowszymi trendami w aranżacji przestrzeni. To właśnie dlatego mieszkańcy naszego kraju tak wiele zawdzięczają właśnie im – mogą bowiem dzięki temu żyć na co dzień we wnętrzach, które prezentują się niczym z prestiżowego katalogu. I o to właśnie chodzi!

Najpopularniejsze dziś trendy w świecie fototapet

Trendy w aranżacji przestrzeni zmieniają się niczym w kalejdoskopie, co do tego nikt nie powinien mieć najmniejszych nawet wątpliwości. Co zatem modne jest obecnie?

Bardzo duży nacisk kładzie się dziś na kwestię nowoczesności, dlatego właśnie geometryczne wzory wiodą prym. Sprawiają, że w pomieszczeniu dobrze się wypoczywa, można się zrelaksować i jednocześnie czuć, że jest się w prawdziwej oazie piękna i wyjątkowości.

Nadal popularne są także printy zwierzęce – jednak raczej nie wybiera się tutaj tych oczywistych (jak na przykład uroczych widoków małych psów czy kotów), a coś zdecydowanie bardziej oryginalnego. Wilki, lisy, jelenie, sowy i inne zwierzęta tylko czekają na to, by pojawić się na ścianie w domu czy mieszkaniu.

A co z motywami florystycznymi? Mogłoby się wydawać, że są nazbyt nudne, banalne czy oklepane, że nie stosuje się ich zbyt chętnie. Nic podobnego! Nowych wzorów jest całe mnóstwo ,a Polacy bardzo chętnie wykorzystują je w swoich wnętrzach.

Od paru sezonów bardzo modny jest także monochromatyzm, gdy chodzi o ozdoby naścienne. Trudno się temu dziwić, wszak to właśnie dzięki niemu nawet zupełnie zwyczajnie umeblowane przestrzenie stają się prawdziwymi oazami designu na poziomie światowym.

  Jak wprowadzić biel i czerń do wnętrza?

Wspomnimy także kilka słów na temat fototapet trójwymiarowych, one bowiem coraz częściej pojawiają się na ścianach w domach i mieszkaniach Polaków. One sprawiają, że nawet niewielkie pomieszczenie będzie się wydawało całkiem sporym – to zasługa złudzenia optycznego, z jakim mamy w tym przypadku do czynienia.

Klejenie fototapety – jak się za to zabrać?

Kiedy już zdecydujemy się na konkretnych model postanowimy, że to właśnie on będzie ozdabiał nasze cztery kąty, przychodzi moment na to, by fototapetę przykleić. Tak, jak wspominaliśmy, wzywanie wyspecjalizowanej ekipy fachowców (i ponoszenie w związku z tym dodatkowych kosztów) nie ma najmniejszego sensu, bowiem każdy śpiewająco poradzi sobie z tym zadaniem.

Ważne, by mieć nieco czasu i chęci do pracy, druga osoba do pomocy także bardzo się przyda. Aby wszystkie działania poszły szybko i sprawne i by ich rezultaty były w pełni satysfakcjonujące, należy dodatkowo zakupić podstawowy zestaw akcesoriów do montażu (nie kosztuje on wiele, a wchodzące w jego skład przedmioty  z pewnością niejeden raz się przydadzą).

Fototapety flizelinowe klei się w istocie bardzo łatwo. Tak naprawdę najistotniejszą kwestią jest, aby trzymać się zaleceń producenta (na przykład w temacie rozrabiania kleju). A jaka powinna być ściana, na której nasza fototapeta będzie miała się znaleźć? Przede wszystkim czysta i sucha, a także pozbawiona nierówności – w przeciwnym wypadku na pewno nie udałoby nam się przykleić owej ozdoby w sposób należycie dokładny i staranny i nie prezentowałaby się ona najlepiej

Następnie przychodzi czas na to, by rozrobić klej, który posłuży nam do pracy. Jednocześnie warto dokładnie obejrzeć samą fototapetę, sprawdzając, czy na pewno jest ona pozbawiona szkodzeń i niedoskonałości i prezentuje się idealnie. Gdy nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń, możemy w końcu przystąpić do właściwej części naszego zadania.

  Język teściowej - czy mieszkanie to dobre miejsce do hodowania tej pięknej rośliny?

Na ścianie wyrysować musimy prostą pionową kreskę (w przeciwnym razie z pewnością przykleilibyśmy pierwszy fragment naszej fototapety krzywo). Teraz wałkiem albo pędzlem nanosimy rozrobiony klej na powierzchnię ściany (pamiętając o tym, by była to równa warstwa), po czym przyklejamy fragmenty naszej dekoracji, dociskając ją lekko wałkiem. Identycznie postępujemy z pozostałymi fragmentami fototapety – aż znajdzie się ona na całej powierzchni ściany.

Przypomnijmy jeszcze, że bryt fototapety musi być ucięty bardzo ostrym nożem u góry i w części dolnej. Po odczekaniu kilku godzin możemy być przekonani o tym, iż fototapeta dobrze się przykleiła do powierzchni ściany – zadanie wykonane, przyszedł więc czas na to, by podziwiać swoje dzieło! Fachowcy wcale nie są tu potrzebni – gdy samodzielnie uporamy się z tym zadaniem, będziemy mieć całe mnóstwo satysfakcji z wykonanej pracy (i więcej pieniędzy  w portfelu)!

Szeroki wybór tapety, fototapet i obrazów można znaleźć w sklepie www.fototap.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here