wybieranie plakatu do salonu
5
(2)

Obraz na płótnie czy plakat?

Obrazy na płótnie są synonimem elegancji i klasy. Jest to jednak kosztowne. Od wielu lat plakaty na ścianę do salonu są równie modne jak obrazy. Dlaczego? Przede wszystkim koszt plakatu jest niższy niż koszt obrazu na płótnie. Kolejną zaletą plakatów jest ich duża różnorodność oraz wyjątkowo wysmakowane wykończenie.

Częste zmiany plakatów w salonie nie są kłopotliwe, dzięki czemu małym kosztem można nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Zmiana plakatu to zupełnie inny salon, nastrój oraz estetyka. Ten niewielki element dekoracyjny w bardzo znaczący sposób wpływa na wystrój wnętrza.

Minimalistyczny, skandynawski czy geometryczny?

Wybierając plakaty do salonu należy kierować się tymi samymi zasadami, którymi kierujemy się, wybierając każdy inny obraz na ścianę. Do salonu utrzymanego w jaskrawych kolorach plakaty powinny być w stonowanych barwach.

Do salonu w neutralnych szarościach, beżach, czy bieli możemy pozwolić sobie na plakat, który będzie jaskrawy. Taki element dekoracyjny będzie zwracał na siebie uwagę i przyciągał wzrok.

jak wybrać plakat do salonu?

Plakaty do salonu w stylu skandynawskim sprawdzają się w klasycznym oraz skandynawskim wnętrzu. Geometryczne plakaty w industrialnym wnętrzu będą wyglądały niezwykle ciekawie. Plakat ze złotym motywem to synonim klasy i elegancji, oczywiście pod warunkiem, że ilość złotych dodatków w salonie nie jest przytłaczająca.

Bardzo uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest plakat czarno-biały. Nie ma wnętrza, do którego nie będzie pasował. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a jednocześnie ciekawe.

Jak powiesić plakat?

Plakaty do salonu można wieszać w bardzo różnych kompozycjach. Jeżeli mamy dużą ścianę możemy pokusić się o jeden, duży plakat. Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczenie dwóch plakatów na ścianie. Warto wspomnieć, że nie muszą one być tej samej wielkości.

  Meble w stylu glamour - jakie meble glamour wybrać?

Plakaty do salonu możemy umieścić w ramach, jak i powiesić w antyramie, która nie będzie wpływała na wygląd plakatu. Grube ramy sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. Klasyczne wnętrze bardzo lubi antyramę lub cieńsze ramki. W salonie glamour można zaszaleć z ramami w stylu barokowym.

Plakaty do salonu to bardzo ciekawa alternatywa dla obrazów na płótnie. Ich różnorodność oraz kunsztowne wykonanie zachęca nie jednego właściciela mieszkania do skorzystania z takiej propozycji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here