Podoba ci się to połączenie kolorów i faktur? Zobacz, jak wygląda nasza sypialnia w nowojorskim stylu.
0
(0)

Niebieski jest symbolem spokoju, harmonii, nieba i wrażliwości. Uspokaja, łagodzi, inspiruje i zwiększa kreatywność. Daje nam poczucie świeżości i czystości. Jednak należy pamiętać, kolor ten ma bardzo wiele odcieni, zaczynając od zimnych błękitów, soczystych turkusów, na głębokich granatach kończąc. Każdy odcień da nam inny efekt, dlatego w połączeniu w bielą, beżem czy brązem zyskamy efekt klasyczny i elegancki, w połączeniu z fuksją uzyskamy nowoczesne energetyczne wnętrze. Dużo więc zależy od wybranego przez nas odcienia.

Jasne odcienie niebieskiego dają poczucie przestrzenności. Ciemne z kolei porządkują wnętrze, lecz mogą też powodować uczucie przygnębienia. Niebieski optycznie lekko pomniejsza pomieszczenie i działa oddalająco. Dobrze komponuje się ze złotem, bielą, beżami, odcieniami żółtego oraz brązami. Kolor ten jest idealny do wyeksponowania drewna.

Spis treści artykułu:

Angielska klasyka z niebieskim akcentem we wnętrzu

Angielska klasyka to motyw przewodni salonu i kuchni. Klasyczny charakter nadała wnętrzom neutralna kolorystyka – odcienie chłodnego beżu. Błękitny kolor eleganckich zasłon, to jedyny akcent w tym kolorze, wprowadza jednak pałacowy klimat i świeżość do jadalni.

Eko salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym urządzony w stylu eko, łączy nowoczesność z naturą. Powiew świeżości do salonu oraz kuchni wprowadzają dodatki w kolorze limonki oraz intensywnym niebieskim.

Biała, nowoczesna zabudowa kuchenna znakomicie wygląda na tle szaro-niebieskiej mozaiki między szafkami. Stary, biały stół jest łącznikiem między salonem a kuchnią. Jedna noga stołu została pomalowana na soczysty niebieski kolor, dzięki czemu nabrał designerskiego wyglądu.

Niewielkie ilości niebieskiego zostały wprowadzone również do śródziemnomorskiej przestrzeni, jednak bardzo akcentują one swoją obecność w tym jasnym domu. Chłodne błękity nadały klimat śródziemnomorski. Połączenie bieli oraz błękitów jest bardzo orzeźwiające i morskie.Niebieski kolor w angielskim wydaniu

Elegancki pokój inspirowany angielskimi wnętrzami to kolejne oblicze koloru niebieskiego. Pojawia się tu stonowany, ciemny odcień niebieskiego, połączony z rozbielonymi akcentami, oraz bielą na ścianie. Te dwa kolory tworzą klasyczne, czyste, eleganckie wnętrze, pełne spokoju i harmonii.

  Kręcone schody w nowoczesnym wnętrzu

Niebieski w stylu nowojorskich apartamentów

Niebieski w zupełnie innym, mocnym wydaniu pojawia się w sypialni inspirowanej nowojorskimi apartamentami. Jedna ściana została pomalowana na mocny, intensywny kolor. Akcent ten ożywił beżowe wnętrze, a na jego tle znakomicie prezentuje się łóżko z tapicerowanym wezgłowiem.

Styl orientu

Zupełnie inny pomysł na kolor niebieski prezentuje pokój w stylu nowoczesnego orientu. Niebieski kolor ścian został zestawiony z mocnym, różowym akcentem. Tworzy to soczyste, mocne i odważne połączenie. Dzięki temu pokój jest magiczny i kameralny. 

Ciekawa aranżacja: ciemny niebieski w salonie

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here