Szukasz inspiracji na kolor ścian do sypialni? Zobacz czym się kierować przy jego wyborze.
5
(3)

Spis treści artykułu:

W jakich wnętrzach stosować czerwień?

Łagodne odcienie czerwieni jako akcenty kolorystyczne można stosować w pokoju dziennym, korytarzu, kuchni, pokoju do zabaw i ćwiczeń. Można ją zastosować na większych powierzchniach w sypialniach dla ludzi, którzy mają problemy ze wstawaniem i z niskim ciśnieniem. Czerwień w sypialni nadaje się świetnie dla nowożeńców i par, ponieważ jest zmysłowy i pobudza energię. Kolor ten nadaje mocny, zdecydowany i odważny charakter wnętrza.Należy pamiętać, że urządzenie wnętrz w nasyconym, intensywnym kolorze czerwieni może przytłoczyć. Czerwień nada zdecydowany charakter, jednak jej zbytnie nagromadzenie w miejscu wypoczynku i relaksu może utrudnić odprężenie po ciężkim dniu w pracy. Dlatego należy dokładnie wyważyć ilość tego koloru w naszej przestrzeni. 



Czerwień w sypialni w dworskim stylu

W sypialni, inspirowanej klasycznym dworskim wnętrzem, ściany barwy cappucino świetnie współgrają z ostrą, energetyczną czerwienią pasów na tapecie. Fronty szuflad toaletki również zostały zaznaczone soczystym czerwonym kolorem. Czerwień jak widać, świetnie sprawdza się w eleganckich, klasycznych przestrzeniach w połączeniu z czernią – dodaje im wyrafinowania. Z kolei sztuczne róże tworzą w sypialni zmysłowy i niepowtarzalny zagłówek. Skontrastowany ze ścianą w kolorze czerni tworzy bardzo kameralny klimat. Przytulny gabinet – współczesny buduar z miejscem do pracy i wypoczynku a w roli głównej czerwień. Jasne ściany przełamane aksamitnym, malinowym kolorem, który podkreślił kobiecy charakter wnętrza. Na tle czerwonej ściany wyeksponowana została wygodna, nowoczesna sofa. Czerwień cudownie komponuje się z bielą oraz granatem. Taki wystrój sypialni jest bardzo elegancki.



W połączeniu z bielą i szarością

Biel i szarość w salonie z jadalnią stała się idealną bazą dla czerwonych akcentów. Wprowadzone zostały w bardzo niewielkiej ilości, jednak zdecydowanie ożywiają wnętrze, i wprowadzają nieco energii to tej przestrzeni. Czerwień w dodatkach może być równie widoczna i charakterystyczna. W salonie chłodne beże nadały elegancji. Mocnym akcentem jest kolor czerwony, który pojawił się na ścianie między kuchnią a przedpokojem. Jasna kolorystyka w połączeniu z czerwonymi dekoracjami w tej sypialni, jak zasłony, poduszki i inne dodatki wprowadza ożywienie i nadbiera niebanalnego wystroju. Niewielki, nowoczesny salon w monochromatycznej kolorystyce zyskał indywidualności dzięki części jadalnej z czterema czerwonymi krzesłami. Wprowadza to artystyczny charakter do wnętrza i znakomicie je ożywia.



Czerwień na ścianie

Nowoczesny salon w którym zdecydowanie dominuje kolor czerwony. Jest jednak zestawiony z szarościami oraz płytami na ścianie przypominającymi odłamki skalne. Dzięki temu przestrzeń jest wyważona i nie przytłacza mocnym kolorem ściany. Styl nowoczesny oraz new folk to zestawienie czerwieni z kolorowymi dodatkami. Tworzy to energetyczne połączenie, jednak w tym wypadku czerwień wymagała przełamania jej zielenią czy pomarańczą. Biały kolor ścian oraz mebli stanowi świetne tło dla tak mocnego koloru. Jasne ściany są neutralnym tłem dla barwnych zabawek, mebli i dodatków. Stonowaną szarość ożywiły kolory soczystej żółci, pomarańczy, czerwieni, zieleni i niebieskiego.



 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Nie jestem zwolenniczką mocnych kolorów w sypialni. Powinny być one raczej stonowane – takie moje zdanie oczywiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here