Zobacz, jak optycznie powiększyć salon z aneksem kuchennym.
5
(1)

W pierwszym odcinku Dekorad nasz Zespół Projektowy zmierzył się z problemem niewielkiej przestrzeni. Jak zaaranżować praktyczną, funkcjonalną a przede wszystkim przyjemną dla użytkowników przestrzeń? Zadanie z pozoru nie do wykonania. A jednak się udało!

Za pomocą jakich wnętrzarskich trików optycznie powiększyć salon z aneksem kuchennym? Jak sprawić, żeby niewielkie pomieszczenie było praktyczne i mogło z powodzeniem służyć domownikom?

Jak optycznie powiększyć wnętrze – nasze sposoby

Niewielkie, trzydziestometrowe mieszkanie przed metamorfozą wręcz prosiło o dokonanie w nim gruntownych zmian. Nie daliśmy się więc długo prosić. Metamorfozę rozpoczęliśmy od zburzenia ścianki działowej między korytarzem a salonem, która zdecydowanie była zbyt duża.

Na jej miejscu pojawiła się praktyczna i przede wszystkim znacznie mniejsza zabudowa. Niemodny kamień na ścianie zastąpiła biała cegła, która nie tylko optycznie powiększyła wnętrze, ale też dodała mu odrobiny ciepła.

Jak zrobić metamorfozę kuchni w małym mieszkaniu?

Kolejnym krokiem ku uzyskaniu większej przestrzeni była metamorfoza kuchni. Pseudo-dębowa kuchnia przed remontem zajmowała ponad połowę miejsca w salonie. Nowa kuchnia jest mniejsza i bardziej praktyczna. Biel szafek optycznie powiększyła tę przestrzeń.

Doskonały efekt uzyskano także dzięki zmianie koloru ścian z żółtego na biel i czerń, które to barwy nie tylko idealnie ze sobą współgrają ale też optycznie powiększają wnętrze.

Efekty metamorfozy możecie ocenić sami!

Projekt wnętrza: Dominika Wojciechowska, Maciej Bogaczewicz

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Białe mieszkanie: Jak zaaranżować salon z aneksem w bieli?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here