Zobacz, jak optycznie powiększyć salon z aneksem kuchennym.
5
(1)

W pierwszym odcinku Dekorad nasz Zespół Projektowy zmierzył się z problemem niewielkiej przestrzeni. Jak zaaranżować praktyczną, funkcjonalną a przede wszystkim przyjemną dla użytkowników przestrzeń? Zadanie z pozoru nie do wykonania. A jednak się udało! Za pomocą jakich wnętrzarskich trików optycznie powiększyć salon z aneksem kuchennym? Jak sprawić, żeby niewielkie pomieszczenie było praktyczne i mogło z powodzeniem służyć domownikom?

Jak optycznie powiększyć wnętrze – nasze sposoby

Niewielkie, trzydziestometrowe mieszkanie przed metamorfozą wręcz prosiło o dokonanie w nim gruntownych zmian. Nie daliśmy się więc długo prosić. Metamorfozę rozpoczęliśmy od zburzenia ścianki działowej między korytarzem a salonem, która zdecydowanie była zbyt duża. Na jej miejscu pojawiła się praktyczna i przede wszystkim znacznie mniejsza zabudowa. Niemodny kamień na ścianie zastąpiła biała cegła, która nie tylko optycznie powiększyła wnętrze, ale też dodała mu odrobiny ciepła.
Kolejnym krokiem ku uzyskaniu większej przestrzeni była metamorfoza kuchni. Pseudo-dębowa kuchnia przed remontem zajmowała ponad połowę miejsca w salonie. Nowa kuchnia jest mniejsza i bardziej praktyczna. Biel szafek optycznie powiększyła tę przestrzeń. Doskonały efekt uzyskano także dzięki zmianie koloru ścian z żółtego na biel i czerń, które to barwy nie tylko idealnie ze sobą współgrają ale też optycznie powiększają wnętrze.

Efekty metamorfozy możecie ocenić sami!

Zapraszamy też do obejrzenia 1. odcinka Dekorad na naszej stronie internetowej: www.dekorady.tv.

Projekt wnętrza: Dominika Wojciechowska, Maciej Bogaczewicz

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here