pp1
5
(2)

pp3Połączenie klasyki z nowoczesnym wyrojem wnętrz, jest obecnie bardzo modnym trendem. Monochromatyczne czernie i biele, cudownie współgrają z soczystymi kolorami limonki, pomarańczy czy fuksji. Do tego nowoczesna tapeta, lecz z motywem retro – to może być kolejny akcent, wprowadzający klimat. W taką przestrzeń cudownie wpasuje się również drewniany, klasyczny stół. Będzie on tworzył kontrast z połyskliwą kuchnią.

Spis treści artykułu:

Klasyczna tonacja czerni i bieli

Mieszkanie, to klasyczna tonacja czerni i bieli. Biała jest: wanna, ściany, szafki z blatem. Ciemna, grafitowa jest podłoga, cała ściana z toaletą, szafka. Klasyczne wnętrze w klasycznych w kolorach byłoby bardzo poważne, gdyby nie przekorny akcent: żółty sufit, który odbija się w ogromnym lustrze.

Urządzając takie wnętrze, warto wyeksponować jeden, istotny mocny akcent . W tym przypadku jest to malinowy narożnik – który wysuwa nam się na pierwszy plan. Cudownie ożywił monochromatyczną kolorystykę, a limonkowa barwa, dzięki niemu nie wygląda mdło – lecz energetycznie.

Akcenty i dekoracje

Akcenty Marilyn Monroe na ścianach czy poduszkach wprowadzają nutkę kobiecości i szaleństwa. Portretów aktorki jest w mieszkaniu wiele: największy wita nas już przy wejściu. Czarno-biała fototapeta ze zdjęciem MM nadaje ton tej części mieszkania: ściana w przedpokoju pomalowana na czarno, czarny jest też blat konsolki. By nie było tu jednak zbyt ciemno, przedpokój rozświetlają lustra umieszczone w drzwiach szafy.

Połyskliwa jest też kuchnia. To zasługa lakierowanych frontów kuchennej zabudowy oraz pomarańczowej szyby zamontowanej na ścianie między blatem a górnymi szafkami, które odbijają światło. Oranż i zielona ścianka tworzą bardzo energetyczne połączenie. Soczystych kolorów jest zresztą w mieszkaniu więcej. Ich koegzystencję zapewniają neutralne barwy ścian i białe meble. Salon, na przykład, zdominował wygodny narożnik o barwie maliny. A jeśli barw okaże się za dużo, przyjdzie czas na zamiany. Bo mieszkanie to będzie dojrzewało razem z młodą właścicielką.

  Jak urządzić salon z aneksem kuchennym

 


 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here