3.7
(3)

Energooszczędne lampki na biurko LED

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór oświetlenia przeznaczonego do ustawienia na biurku. Wśród lampek biurkowych aktualnie prym wiodą urządzenia wyposażone w nowoczesne żarówki LED.

Lampy biurkowe LED są energooszczędne, bardzo żywotne oraz występują w szerokiej gamie barw światła, co pozwala na dobór nie tylko samego designu lampki na biurko, ale także odpowiedniego koloru emitowanego przez nią światła. Do pracy przy biurku najlepiej sprawdzą się lampki na biurko wyposażone w żarówki o ciepłej lub naturalnej barwie światła. Takie światło nie przemęczy bowiem naszych oczu oraz zapewni nam dobre samopoczucie nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Lampy na biurko to najczęściej urządzenia, które ustawia się bezpośrednio na powierzchni roboczej. Pozwala to na dobre oświetlenie miejsca pracy, a niektóre modele oferują także praktyczną funkcjonalność sterowania kątem ich nachylenia. Dzięki temu możemy dopasować ustawienie lampy na biurko do swoich aktualnych potrzeb.

Warto jednak pamiętać, że odległość między samą żarówką, a powierzchnią roboczą biurka nie powinna wynosić więcej niż 35 cm. Pozwoli to na dokładne doświetlenie biurka oraz zapewni ilość światła odpowiednią do komfortowej pracy w ciemności. Lampy biurkowe powinny także zostać ustawione we właściwym miejscu na biurku. Kierujemy się tutaj prostą zasadą: osoby praworęczne powinny umiejscowić lampkę po lewej stronie biurka, z kolei leworęczne po prawej.

Design lampki na biurko także ma znaczenie!

Kompletując wyposażenie swojego biura lub pokoju do pracy praktycznie każdy użytkownik w pierwszej kolejności zwraca uwagę na design kupowanych przez siebie dodatków. Wygląd ma duże znaczenie także w przypadku lamp biurkowych, których design powinien doskonale współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia naszego wnętrza.

Warto jednak unikać zakupu zbyt wymyślnych form oraz kolorów lampek biurkowych, gdyż ich wygląd może nas rozpraszać oraz dekoncentrować uwagę w trakcie pracy. Do ustawienia w miejscu, w którym uczymy się i pracujemy najlepiej sprawdzą się lamy biurkowe o nowoczesnym lub klasycznym designie, który będzie dobrze prezentował się w każdym pokoju do pracy.

  Designerskie lampki do pokoju dziecięcego

Lampy na biurko w Ledart.net.pl to modele dostępne zarówno w nowoczesnej formie, które idealnie pasuje do wystroju modernistycznego i minimalistycznego wnętrza, jak i urządzenia o bardziej klasycznych kształtach, idealnych do pokojów urządzanych w tradycyjnym stylu. Dostępny szeroki wybór kolorów obudów lampek również pozwoli na ich skomponowanie z kolorystyką naszego wnętrza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Nie sądziłem, że ustawienie lampki na biurku może być tak istotne dla wielu sfer. Świetny artykuł, dzięki. Później sprawdzę ustawienie u syna w pokoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here