Lampa natynkowa
5
(2)

Oprawy architektoniczne – czym są?

Oprawy architektoniczne to nic innego, jak oprawy do zastosowania zewnętrznego. Tym samym do tej kategorii przynależą: zewnętrzne lampy ścienne, spoty, reflektory oraz kinkiety. Reasumując, oprawy architektoniczne to wszystkie produkty oświetleniowe, które mają zamocowane źródło światła oraz są połączone z instalacją elektryczną. Co więcej, ze względu na swoją funkcjonalność, łatwo je wykorzystać w wielu aranżacjach.

Zgodnie z odgórnie przyjętą klasyfikacją oprawy oświetleniowe można podzielić na:

  1. Oprawy zamknięte
  2. Oprawy otwarte
  3. Oprawy zewnętrzne (do nich zaliczamy oprawy architektoniczne)
  4. Oprawy wnętrzowe

Oprawy architektoniczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu?

Ustaliliśmy, że oprawy architektoniczne to produkty oświetleniowe, których przeznaczeniem jest oświetlanie okolic domostwa. Tym samym muszą one charakteryzować się szczególnym wykonaniem oraz specyfikacją techniczną, która umożliwi im poprawne funkcjonowanie w – mniej przyjaznych – zewnętrznych warunkach.

Oprawy architektoniczne będą niejednokrotnie narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (silnych opadów, gradobicia, wysokiej temperatury) tym samym muszą charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją, która dzielnie zniesie stawiane przed nią wyzwania. Informacji o wytrzymałości oraz szczelności lamp należy upatrywać w karcie katalogowej.

Klasyfikacja IP udzieli nam informacji o poziomie ochrony obudowy przed wnikaniem ciał stałych, wody oraz dostępem do części niebezpiecznym. Klasyfikacja IK udziela natomiast informacji o stopniu ochrony, jaką cechuje się produkt przed udarami mechanicznymi. Wiedząc, co oznaczają poszczególne klasy ochrony można wybrać produkt, który w pełni odpowie na indywidualne potrzeby konsumenta.

Oprawy architektoniczne – specyfikacja techniczna

Podobnie jak zwykłe lampy, oprawy architektoniczne cechują się zróżnicowaną jakością wykonania, designem oraz mocą komponentów. Przystępując do wyboru oprawy architektonicznej warto w pierwszej kolejności wybrać jej rodzaj – wolimy kierunkowe reflektory czy ścienne kinkiety? Zależy nam na tym, by rozświetlić ściany budynku czy obszar przed nim? Po dokonaniu rozeznania we własnych potrzebach możliwe jest przejście do dalszego etapu, czyli doboru produktów o odpowiednich parametrach.

  Dywany Shaggy — modele, obok których trudno przejść obojętnie

Najważniejszymi wartościami w specyfikacji technicznej produktu są bez wątpienia: liczba lumenów, zasięg skuteczny światła, rodzaj zasilania oraz żywotność produktu. Ostatnią kategorię można traktować dwojako – żywotność tj. czas emitowania światła oraz przewidywany czas pracy urządzenia (do całkowitego zużycia). Istotne jest to, by zwrócić uwagę na całkowity czas gwarancji oraz dodatkowe technologiczne usprawnienia, które mogą znacznie ułatwić korzystanie z produktu lub/i zwiększyć jego możliwości w zakresie emitowania światła. Dużym atutem opraw architektonicznych jest czujnik ruchu, który automatycznie włącza i wyłącza światło. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy oraz jest praktycznym rozwiązaniem w “przejściowych” lokalizacjach.

Jakie oprawy architektoniczne wybrać? Marka ma znaczenie

Rynek produktów oświetleniowych jest przesycony najróżniejszymi lampami z których większość znacznie odbiega od siebie pod względem jakości wykonania, designu oraz mocy. Pragnąc oszczędzić czas spędzony na bezowocnych poszukiwaniach, warto zwrócić się w stronę sprawdzonych producentów, których lampy cieszą się dobrą opinią na rynku.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku opraw architektonicznych jest AQForm – polski producent nowoczesnych opraw oświetleniowych, który za sprawą wysokiej jakości produktów w szybkim czasie zdobył rozgłos na międzynarodowym rynku. Oświetlenie AQForm cieszy się uznaniem konsumentów za sprawą wytrzymałej konstrukcji, dużej mocy oraz nietuzinkowego designu. To doskonały wybór dla osób, które lubią dokonywać sprawdzonych inwestycji, a zakup oprawy architektonicznej rozpatrują zarówno przez użytkowy, jak i dekoracyjny pryzmat.

AQForm – jakie oprawy wybrać?

Lampy AQForm to zarówno proste oprawy natynkowe, funkcjonalne reflektory, jak i przyciągające spojrzenie – nowoczesne kinkiety. W bogatej ofercie producenta każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy potrzebuje drobnego oświetlenia na działkę czy też bardzo silnego źródła światła, które umożliwi mu rozświetlenie dużych połaci terenu przed domem.

  Piękne wnętrze to… czyste wnętrze! Jak i gdzie szukać firmy sprzątającej?

Nowoczesny, minimalny, a tym samym – ponadczasowy design czyni z produktów AQForm przystępne oświetlenie do każdego rodzaju budownictwa. To dobrze wykonane lampy w których parametry techniczne idą w parze z przemyślaną konstrukcją. Coś dla oka i coś dla ogródka – AQForm ma to wszystko.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here