Nietypowe okno i plisa
5
(2)

Mnogość osłon, tkanin i materiałów sprawia, że nasze okna możemy wyposażyć w najróżniejsze rolety oraz żaluzje. Drewniane, aluminiowe, materiałowe – naprawdę rozwiązań jest cała masa. Ale co w sytuacji, kiedy posiadamy okna o nietypowym kształcie? Jakie wówczas zastosować osłony przeciwsłoneczne?

Jeśli jesteś na bieżąco z wnętrzarskimi trendami, to z pewnością obserwujesz również jakie osłony przeciwsłoneczne królują na wielu oknach. Żaluzje drewniane, rolety rzymskie lub plisy – możliwości naprawdę jest wiele. Tak naprawdę wszystko zależy od aranżacji Twojego wnętrza, osobistych preferencji, a także możliwości montażowych.

Sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana w momencie, gdy masz w swoim domu okna o nietypowym kształcie. Trójkąty, półkola, trapezy – tam jest do dyspozycji kilka wariantów.

Na jaki z nich najlepiej się zdecydować?

Spis treści artykułu:

ŻALUZJE ALUMINIOWE I DREWNIANE

Zdarzają się wnętrza, w których bardzo istotną rolę odgrywają drewniane dodatki. Możemy wyobrazić sobie, że wszystkie osłony w danym wnętrzu to żaluzje drewniane.

Zastosowanie innej osłony kompletnie popsułoby nam wystrój całego wnętrza. Dlatego dobrą wiadomością jest informacja, że istnieje także możliwość zastosowania żaluzji drewnianych na okna w nietypowym kształcie. Podobnie jest zresztą z żaluzjami aluminiowymi.

Oczywiście tego typu zamówienia wymagają osobnej wyceny i indywidualnego podejścia. Dlatego najlepiej bazować na wycenach doświadczonych specjalistów oraz osłonach doświadczonego producenta.

NAJWIĘKSZA UNIWERSALNOŚĆ

Żaluzje – czy to drewniane czy aluminiowe – to jedna z możliwości. Jednak wariantem wręcz stworzonym i idealnym dla okien o nietypowym kształcie są rolety plisowane.

Harmonijkowy materiał równie dobrze wygląda na oknach tradycyjnych, jak i dachowych oraz tych o nietypowym kształcie.

Okna trójkątne, trapezowe, okrągłe i półokrągłe – wszędzie tam jest możliwość zastosowania plis. Czasami właśnie żaluzje plisowane są ostatnią deską ratunku, jeśli chodzi o osłonięcie tego typu okien.

  Lampki choinkowe LED zasilane solą i wodą!

Jak wygląda to w praktyce? Okna trapezowe dzielimy na dwie części. Osobny system odpowiada za część prostokątną, a osobny za trójkątną.

Z kolei w przypadku okien półokrągłych lub okrągłych kształt całego systemu przypomina nam wachlarz.

Plisy to niemal 600 najmodniejszych tkanin do wyboru. Możliwości aranżacyjne są ogromne, a biorąc pod uwagę uniwersalność tego systemu to naprawdę można dobrać wariant do każdego rodzaju okna.

Dostępne możliwości i kolorystykę tkanin sprawdzisz tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=7&type_id=20 Istnieje również możliwość zamówienia darmowych próbek materiałów.

VERTICALE

Jeśli posiadasz okno skośne, to jest jeszcze jedna możliwość – oprócz dwóch wyżej wymienionych.

Na tego typu przeszkleniach doskonale sprawdzą się żaluzje pionowe. Verticale do okien skośnych szczególnie często stosowane są chociażby na poddaszach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here