Oven Disaster - 1
5
(1)

Wszyscy doświadczaliśmy tego problemu, kiedy nagle coś przestaje działać. Twoja zmywarka po raz któryś w ciągu kilku miesięcy przestaje działać. Na kanapie widnieje duża wypalona dziura, a plama z dywanu nie chce zejść. I to jest właśnie chwila prawdy: czy opłaca się naprawić rzeczy czy też zastąpić go nowymi?  

Oczywiście kupno nowego sprzętu jest o wiele bardziej kuszące, gdyż potrafi nam zaoszczędzić wiele pracy i czasu, ale czasami rozsądniej i taniej jest dokonać naprawy. Następnym razem nie daj się więc zaskoczyć. Oto, które elementy są warte zachodu, a które są po prostu mogą trafić do kosza.

Gdy wyposażenie kuchni zawodzi

Jeśli jedno z twoich urządzeń kuchennych ponownie wydaje z siebie ten nieprzyjemny dźwięk, to możesz być pewien, że nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem. Pozostaje jednak pytanie: naprawiać, czy wymieniać? Często naprawy są drogie i zabierają mnóstwo czasu.

Natomiast jeżeli popsute urządzenie kuchenne jest nadal w ramach gwarancji, to warto oczywiście je naprawić. W ramach gwarancji, producent wprowadzi niezbędne poprawki i naprawy za darmo lub w ramach niewielkiej dopłaty za usługę. Przy zakupie nowego sprzętu, aby zapewnić sobie spokój na lata watro więc zastanowić się nad rozszerzeniem gwarancji do maksymalnego czasu. Natomiast jeśli urządzenie ma ponad osiem lat i ma problemy, to najlepszym rozwiązaniem będzie jego wymiana.

Meble, które wymagają naprawy

Dobrej jakości meble bardzo rzadko się psują czy niszczą. Jeżeli to jednak nastąpi, wówczas mamy prawdziwy dylemat: wymieniać czy naprawiać? O ile w przypadku tańszych, plastikowych mebli zwykle decydujemy się na wymianę, o tyle przy meblach droższych mamy pewne wątpliwości.

  Dlaczego warto zainwestować w dobry parkiet?

Dzisiejszy rynek daje duże możliwości napraw różnego rodzaju mebli, jednak naprawy nie są z reguły tanie. Meble tapicerowane można oddać albo w ręce specjalisty albo dokonać naprawy własnymi siłami.

Skąd wziąć pieniądze na nieprzewidziane naprawy?

Radzenie sobie z nagłymi naprawami nigdy nie jest przyjemne. Najczęściej martwimy się, że w przypadku nieprzewidzianej naprawy nie będziemy mieli wystarczającej ilości gotówki. Nie zawsze jednak musi to być aż tak stresujące. Wystarczy dokładnie ocenić  wartość inwestycji, a stosując się do prostych sztuczek opisanych powyżej, będziesz na najlepszej drodze do podejmowania trafnych decyzji finansowych przez wiele lat.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here