0
()

Jeszcze kilkanaście lat temu w polskich domach, okna wyposażone w nawiewnik były rzadko spotykanym widokiem. Dziś, to niezbędny element, który umożliwia poprawne działanie wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej wywiewnej czy hybrydowej. Szczelność okien idzie w parze wraz z wentylacją, stąd pomysł na zamontowanie nawiewników okiennych, tak, aby zapewnić optymalny dopływ zewnętrznego powietrza w określonym pomieszczeniu. Na rynku działa wiele firm oferujących tego typu produkty. Szukasz solidnej, rzetelnej, a przede wszystkim nowoczesnej firmy oferującej sprzedaż nawiewników okiennych?

Nawiewniki okienne od polskiego producenta firmy Brevis z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Najnowsze techniki antysmogowe

Nawiewnik antysmogowy to świetnie rozwiązanie dla mieszkańców miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Produkt dysponuje wymiennym filtrem powietrza, co sprawia, że przepływ cząsteczek, tj. pyły węglowe, cementowe, pyłki i zarodniki roślin, roztocza czy bakterie znacznie się zmniejsza. W nawiewnikach firmy Brevis stosowany jest filtr o progresywnej budowie. Warstwy poszczególnych włókien są zbudowane tak, aby jego  gęstość wzrastała wraz z kierunkiem powietrza. Wymianę filtra zaleca się dwa razy do roku. To czynność prosta w wykonaniu, bez konieczności demontażu całego nawiewnika.

Nawiewniki w walce z alergią

Zastosowanie antyalergicznego filtra powietrza jest najlepszą opcją dla alergików, którzy na co dzień spędzają dużo czasu w danym pomieszczeniu. Filtr antysmogowy i antyalergiczny filtruje do 80% PM2.5 i do 99% PM10, jak również do 99% alergenów o najczęściej spotykanej wielkości. Zdecydowana większość pyłków kwiatów mierzy około 40 μm, podczas gdy Największe cząstki pyłu zawieszonego PM2.5 zgodnie z nazwą mierzą jedynie 2.5 μm.

Filtry antysmogowe i antyalergiczne Brevis dzielą się na poszczególne kategorie: Standard, Węglowy i Select. Filtr Standard dołączony jest do każdego rodzaju nawiewnika. Zaś pozostałe uzależnione są od potrzeby parametrów filtracji.

Nawiewnik akustyczny Ventair TRDn Akustik

Urządzenie wyposażone zostało w dwustopniowy tłumik akustyczny, który w połączeniu z regulatorem TRDn jest w stanie wyciszyć dźwięki, sięgające nawet do 48 decybeli. Dzięki temu dźwięki dochodzące zza okna zostają wytłumione. Dodatkowo, dzięki automatycznemu sterowaniu różnicą ciśnień, możliwe jest zachowanie zdrowego klimatu wewnątrz pomieszczenia. Sprawia to, że wykorzystanie energii cieplnej jest ograniczone do minimum.

  Meble z recyklingu, czyli dlaczego nie warto wyrzucać rzeczy

Ventair TRDn

Nawiewnik ciśnieniowy TRDn należy do jednego z najczęściej wybieranych w Europie. Automatyczne sterowanie różnicą ciśnień umożliwia urządzeniu samoczynną realizację koncepcji wentylacji kontrolowanej. Oprócz tego możliwe jest sterowanie manualne, które pozwala dostosować płynący strumień powietrza do swoich indywidualnych potrzeb. Za poprawne sterowanie odpowiedzialny jest wbudowany płat aluminiowy, który pod wpływem nawiewanego powietrza podnosi się bądź opada. W wyniku tego zapewniony jest stały dopływ zewnętrznego powietrza, bez względu na panujące warunki pogodowe. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie wzorowo spełnia swoją rolę. Dodatkowo jest w stanie wyciszyć hałas dochodzący z zewnątrz aż do około 40 decybeli.

Ventair Higroster

Nawiewnik higrosterowany Ventair Higroster to urządzenie o kompaktowej formie. Spośród innych wyróżnia go zdejmowany higrometr, który odpowiedzialny jest w głównej mierze za kontrolę przepływu powietrza, w oparciu o jego wilgotność. Jego mechanizm opiera się na pomiarze wilgotności względnej w pomieszczeniu. W ten sposób umożliwiony jest optymalny dobór wydajności wentylacji względem panującej wilgotności. Urządzenie Ventair Higroster jako jedyny posiada aluminiowy korpus. Unikalna konstrukcja pozwala na całkowicie bezpieczny, a zarazem łatwy demontaż higrometru, co ułatwia czyszczenie urządzenia.

Urbino

Czerpnia powietrza Urbino wyposażona została w wymienny filtr antysmogowy i antyalergiczny oraz tłumik akustyczny. Czerpnia nawiewnika doskonale sprawdzi się w konfiguracji z różnorodnymi regulatorami – niezależnie od producenta. Korpus urządzenia wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Ponadto doskonale spełnia swoją rolę, filtrując 100% powietrza i zmniejszając przy tym przepływ zanieczyszczeń – w tym również groźnych pyłków, alergenów i większych bakterii. Tłumik akustyczny znajdujący się w wyposażeniu czerpni Urbino tłumi hałasy dochodzące z zewnątrz. Nad całością czuwa automatyczne sterowanie różnicą ciśnień.

Insolio F

Insolio F to zintegrowany nawiewnik powietrza wyposażony w filtr antysmogowy i antyalergiczny. Dzięki temu pomieszczenie chronione jest przed szkodliwymi zanieczyszczeniami lub, w przypadku alergików – pyłkami, które przedostają się z zewnątrz. Modułowa budowa kasety umożliwia szybką wymianę filtra, która według zaleceń producenta powinna odbywać się dwa razy w roku. Linia produktów została zaprojektowana w taki sposób, aby przy montażu uniknąć frezowania szczelin. Rozwiązaniem stało się zamontowanie elastycznego kanału przelotowego pomiędzy górną częścią ramy okna a nadprożem. Automatyczne, a zarazem ciche sterowanie różnicą ciśnień pozwala na dobór odpowiedniej ilości powietrza dla poprawnego działania wentylacji. Odporny na przemarzanie regulator sprawia, że nawiewnik pozostaje suchy nawet przy minusowych temperaturach. Model ten jako pierwszy został wyposażony w wymienne kasety, które spełniają określone funkcje.

  Jaki fotel obrotowy wybrać? Najważniejsze elementy

Ciekawostka: Nawiewnik Insolio F jest laureatem konkursu “Dobry Wzór” Warszawskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Insolio ND

Mimo swoich niewielkich rozmiarów model Insolio doskonale poradzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. Do jednego z nich przede wszystkim należy wytłumienie hałasów do 42 decybeli, przy zapewnieniu wysokiego przepływu powietrza. Podobnie jak model Insolio F – frezowanie szczelin podczas montażu nie jest konieczne. W konstrukcji nawiewnika użyty został innowacyjny materiał EPP znany m.in. z branży Automotive. Dzięki swojej nowoczesnej, a zarazem minimalistycznej budowie idealnie wpasuje się do wnętrza każdego domu. Większość konstrukcji urządzenia ukryta jest w warstwach ocieplenia. Sprawia to, że w pomieszczeniu staje się niemal niewidoczny. Urządzenie niewątpliwie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, pod względem estetyki klientów.

Insolio E

Typ Insolio E łączy w sobie wszystkie niezbędne funkcje, zamknięte ekonomicznym wydaniu. Do owych funkcji należą między innymi: automatyczne sterowanie ciśnieniowe, wysoka odporność na przemarzanie, jak również rewolucyjny montaż i wymiana kaset. Precyzyjnie wykonany, aluminiowy korpus to baza do indywidualnego wyboru kolorów. Dzięki tej możliwości, możesz ozdobić swoje pomieszczenie, co więcej wyeksponować nowoczesne urządzenie.

Insolio HS

Insolio HS to elastyczny kanał przelotowy, który umożliwia dopasowanie swojego rozmiaru do rozmiaru ramy nawet najszerszych okien typu HS. W połączeniu z dowolną kasetą, pochodzącą z linii Insolio możliwy jest montaż w nowoczesnych oknach podnoszono-przesuwnych oraz tych, wyposażonych w roletę zewnętrzną. Czerpnia usytuowana została w bocznej szpalecie, co sprawia, że zimne powietrze nie ma dostępu do skrzyni rolety zewnętrznej. Nawiew powietrza pozostaje cały czas niezmienny, nawet przy całkowitym zasłonięciu rolety. W zależności od preferencji – można dobrać kasetę wraz z dostępnym filtrem antyalergicznym bądź antysmogowym oraz tłumikiem akustycznym.

Podsumowanie

Firma Brevis doskonale zna aktualne potrzeby klientów, dlatego też stara wychodzić się naprzeciw ich oczekiwaniom. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w walce z zanieczyszczeniami i hałasem oraz dużym możliwościom personalizacji każdy może znaleźć coś na miarę swoich oczekiwań. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego nawiewnika, warto zwrócić uwagę na ofertę polskiej firmy Brevis.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here