Kuchnia z mężczyznami
5
(1)

Wielu mężczyzn ceni w kuchni minimalizm połączony z ciekawymi akcentami kolorystycznymi. Stąd przestrzenie kuchenne projektowane w męskim stylu zdecydowanie częściej są w ciemnych kolorach, w których stawia się nacisk na wykorzystanie ciekawych materiałów i mocnych kolorów mebli.

Ciemna kuchnia w męskim stylu
Ciemna kuchnia w męskim stylu

Co więcej, panowie chętniej sięgają po drewno egzotyczne, takie jak palisander czy massaranduba. Są to gatunki niskoporowate, które gwarantują wysoką odpornością na wilgoć oraz ścieranie. Nasycony brąz drewna świetnie harmonizuje się z jasnymi, kamiennymi blatami czy surowymi, jasnoszarymi, betonowymi elementami wystroju, które dodatkowo optycznie zwiększa przestrzeń. Są one funkcjonalne, praktyczne i w dodatku wysoce atrakcyjne wizualnie.

Kuchnia z elementami drewna
Kuchnia z elementami drewna
Kuchnia w męskim stylu z elementami drewna
Kuchnia w męskim stylu z elementami drewna

W przypadku małej kuchni, dodatkowo zamkniętej, w naturalny sposób stosuje się więcej jasnych kolorów, które powiększają przestrzeń. Warto tu jednak postawić na mocne kolorystycznie dodatki takie jak armatura, sprzęty AGD, zastawa, garnki czy nawet ściereczki.

Oczywiście w tak małych pomieszczeniach ciężko jest wygospodarować miejsce na dodatkowe dekoracje, ale za to możemy je postawić na wyspie kuchennej. W przypadku kuchni o dużym metrażu, aranżacja po męsku to częściej przestrzeń ubrana w dominujące, ciemniejsze barwy. Dlatego świetnym uzupełnieniem będą ozdoby w jaśniejszych odcieniach lub rośliny, które ożywią dane pomieszczenie.

Miejsce do kulinarnych przygód w męskiej kuchni

Istotną kwestią w aranżacji kuchni, jeśli jest ona projektowana na nowo, jest wysokość blatu kuchennego. Choć mężczyźni są często wyżsi od kobiet, a uniwersalne parametry wysokości blatu kuchennego często są z góry wcześniej określone, to jeśli mamy taką możliwość, dopasujmy te wartości do swojego wzrostu.

Wyspa kuchenna lub inny blat roboczy powinien znajdować się pomiędzy 10, a 15 cm poniżej ręki zgiętej w łokciu. W efekcie nie ma potrzeby garbienia sylwetki, a więc łatwiej wykonuje się czynności kuchenne oraz poprawia się tym samym komfort gotowania.

  Nowoczesna i stylowa choinka. 10 pomysłów na oryginalną choinkę
Naczynia do męskiej kuchni
Naczynia do męskiej kuchni

Jakie akcesoria do męskiej kuchni?

Oprócz blatu, ważne są również akcesoria kuchenne. Jeżeli męska kuchnia musi być praktyczna, to i dodatki do niej także. Postawmy więc na miejscu pracy tylko to, co będzie nam przydatne podczas przygotowywania posiłków. Może to być wykonana z metalu barwionego, industrialna misa na owoce lub zestaw noży z przyciągającą wzrok podstawą.

Oprócz tego, jednym z najbardziej przydatnych elementów wyposażenia każdego pana domu jest skrobak kuchenny. Mężczyzna lubi rzeczy praktyczne, stąd to narzędzie z łatwością dzięki pozbędzie się uporczywych zabrudzeń powstałych po gotowaniu.

Męskie gotowanie w kawalerce

W przypadku małej kuchni, każdy mężczyzna doceni designersko, lecz z pomysłem zaplanowaną przestrzeń. Minimalistyczna, wysoce funkcjonalna i praktyczna – to aspekty obowiązkowe kuchni w kawalerce. Na rynku mamy mnóstwo rozwiązań dedykowanych stricte dla małych pomieszczeń – począwszy od mebli, poprzez sprzęty AGD.

Męski punkt widzenia cechuje wysoki pragmatyzm. Jeśli mężczyzna ma do dyspozycji 30m2, to wybierze kompaktowe, praktyczne i wielofunkcyjne sprzęty – na przykład płytę gazową bez płomieni z dwoma palnikami lub minimalistyczny piekarnik elektryczny posiadający funkcję piekarnika, mikrofali i parowaru – mówi Kamila Prałat, Manager ds. marketingu i sprzedaży firmy SOLGAZ.

Pamiętajmy, że nie ma jednej, złotej zasady stworzenia idealnej, męskiej kuchni. Jednak bez względu na wnętrzarski gust mistrza kuchni, pana domu, zabieganego kawalera czy studenta, warto stawiać tylko na wysokiej jakości wyposażenie kuchenne, w tym sprzęty AGD – opatentowane, gładkie jak tafla wody płyty gazowe bez płomieni od SOLGAZ czy designerskie, kompaktowe piekarniki tego polskiego producenta sprzętu AGD znajdą uznanie wśród wielu panów, ceniących sobie nowoczesność, funkcjonalność i intuicyjność w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here