Ile kosztuje układanie płytek
5
(4)

Wykańczasz właśnie wnętrze swojego nowego mieszkania lub domu? A może przeprowadzasz gruntowny remont w Twoim dotychczasowym lokum? Niezależnie od tego, jaka jest dokładnie Twoja sytuacja, z pewnością interesuje Cię układanie płytek i cena, jaką będziesz musiał zapłacić za taką usługę. Jeśli zależy Ci na odpowiedniej jakości ścian i podłóg Twojego domu, powinieneś do tego celu wynająć fachowca, który da Ci jej gwarancję. Jednakże nim to zrobisz dowiedz się ile wynosi przeciętny koszt układania płytek w Twojej okolicy. Jak się bowiem okazuje, w zależności od tego, w jakim rejonie naszego kraju mieszkasz możesz zetknąć się z różnymi cenami za wykonanie tego rodzaju usługi.

Elementy składowe podstawowego cennika glazurnika

Jeśli przeprowadzasz remont i ułożenie nowych płytek wymaga najpierw skucia starych, wiąże się to z kosztem około 20 złotych za metr kwadratowy. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednie przygotowanie podłoża do tego, aby położyć na nim nowe płytki, czyli takie zabiegi, jak wyrównanie powierzchni ścian i podłóg. Za tą usługę należy liczyć kwotę kilkunastu złotych od metra kwadratowego pracy.

Ostatnim etapem będzie układanie płytek, za które specjaliści biorą mniej więcej w przedziale 25-70 złotych za metr kwadratowy. Jest to koszt zbliżony do ceny zakupu samych płytek. Właśnie z takich elementów składa się podstawowy cennik glazurnika. Jednakże zdarza się, że koszty wzrastają w związku z koniecznością przeprowadzania jeszcze innych zabiegów… Jeśli chcesz poznać, co może na nie wpłynąć przeczytaj dalszą część tego artykułu…

Kiedy cena wzrasta…

Cena za ułożenie kafli na podłodze lub na ścianie będzie odpowiednio wyższa, jeśli zażyczymy sobie, aby kafelkarz przeprowadził jeszcze jakieś dodatkowe zabiegi. Jednym z nich jest fugowanie płytek albo oszlifowanie ich brzegów przed ułożeniem. Nie powinno to nas dziwić, ponieważ tak, jak w każdej innej branży, każda dodatkowa usługa wiąże się ze wzrostem kosztów wykonania całego projektu.

  Listwy przypodłogowe drewniane - jakie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu?

Często jest to jednak wliczone w cenę przez fachowca już przy pierwszej wycenie. Warto jednak dopytać o szczegóły, aby nie być zaskoczonym w trakcie prowadzonych prac remontowych!

Dodatkowe usługi przy układaniu płytekPłytki - koszt ułożenia płytek

Najdroższą (lub jedną z droższych) pracą glazurniczą jest ułożenie gresu na schodach. Jest to kwota w wysokości powyżej 100 złotych za metr kwadratowy. Zrobienie ozdobnych półek z kafli może z kolei kosztować nawet podwójnie. Z poniesieniem dodatkowych kosztów wiąże się również wywiercenie otworów w płytkach. Jest to koszt rzędu 25 złotych za metr kwadratowy. Przy czym w jej skład wchodzi między innymi wywiercenie otworów w glazurze o minimalnej średnicy 12 milimetrów. Jeśli zależy nam na wywierceniu mniejszych otworów trzeba liczyć z wydatkiem rzędu 5 złotych od jednego otworu.

Dodatkowe wymagania? Dodatkowa zapłata!

Dodatkowo płatne jest również wykonanie ozdobnych wałeczków i szlaczków na płytkach. Koszt takich zabiegów wynosi najczęściej około 15–20 złotych za metr. Za montowanie ozdobnych listewek trzeba zapłacić osobno mniej więcej 12 złotych za metr. Glazurnik może także wykonać na życzenie klienta różne inne usługi, np. kupić samemu na jego życzenie kafle i je przewieźć na miejsce prac za dodatkową opłatą. Wszystko zależy od tego, czego wymaga dane zlecenie i czego dodatkowo zażyczy sobie klient.

Nie daj się oszukać!

Warto korzystać z oferty sprawdzonego glazurnika, który nie tylko nie zażąda od nas zbyt wygórowanej kwoty za wykonanie konkretnej usługi, ale również wykona ją naprawdę profesjonalnie. Warto, bowiem nawet zapłacić nieco więcej, aby mieć pewność, że za chwilę nie okaże się, że całą pracę trzeba przeprowadzić na nowo.

Ile kosztuje układanie płytek?

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Reklamę może wykupić sobie każda firma, jednakże najlepiej o jakości świadczonych przez nią usług świadczą opinie innych, dotychczasowych jej klientów. Tym samym, szukając sprawdzonego fachowca warto popytać o niego wśród swoich najbliższych znajomych i krewnych. O kontakt do dobrego glazurnika można także poprosić w sklepie, w którym kupujemy płytki. Pracownicy, dbając o swoją renomę z pewnością nie polecą nam niesprawdzonych usług. Co więcej w ten sposób można również uzyskać jakąś zniżkę za wykonanie usługi. W Internecie jest również specjalna strona, która zrzesza jedynie rekomendowanych glazurników.

  Szyby bezpieczne, ze szkłem hartowanym i antywłamaniowe. Czym się różnią ?

Zatem, znalezienie dobrego fachowca w dobrej cenie wcale nie musi być takie trudne, jak mogłoby się nam wydawać.

Zadbaj o podpisanie umowy z wybranym fachowcem

Jeśli nie chcesz mieć problemu z wykonawstwem i jego ewentualną reklamacją powinieneś na początku współpracy z wybranym specjalistą podpisać z nim umowę. Jedynie wtedy będziesz mógł mieć 100% pewność, że w razie pojawienia się jakichś niedoróbek – poprawi je w ramach, obowiązującej go gwarancji.

Zwróć uwagę na terminy

Jeśli dokonałeś już wyboru konkretnego fachowca i do niego dzwonisz, zwróć uwagę na to, jaki termin Ci proponuje. Bowiem, jeśli jest on dyspozycyjny już od jutra to być może wcale nie jest najlepszy w Twojej okolicy i nie wykona dobrze powierzonej mu pracy. Być może to znak, aby poszukać jeszcze kogoś innego.

Podsumowując…

Niezależenie od tego, czy zmieścisz się w ramach podstawowych usług glazurniczego cennika, czy będziesz musiał skorzystać z jakichś dodatkowych prac powinieneś pamiętać o tym, że dobre usługi, sprawdzonego fachowca muszą kosztować odpowiednio dużo. Większe zaangażowanie w pracę i lepsza jakość wykonania wiąże się bowiem z przeznaczeniem większej ilości czasu na jej przeprowadzenie. Co za tym idzie taka usługa musi kosztować. Jednakże w celu wyboru, jak najlepszej oferty warto przede wszystkim skorzystać z polecenia. Jeśli ktoś z Twoich bliskich lub znajomych wykonywał już tego rodzaju prace i był zadowolony z czyiś usług może przecież polecić Ci kogoś sprawdzonego do układania płytek w Twoim domu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. Duzo zależy od samych płytek. Mój fachman np. nie podjął się kładzenia grubych kamiennych płytek, bo nie miał czym ich docinać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here