Czujniki ognia
4.8
(8)
Zapewnienie bezpieczeństwa domownikom i miejscu, które jest dla nas najważniejsze, to spore wyzwanie. Jak uniknąć potencjalnych zagrożeń, wyeliminować ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku i uchronić się przed losowymi zdarzeniami w dobie wielu obowiązków oraz wyzwań, z jakimi musimy mierzyć się każdego dnia? Z pomocą przychodzą inteligentne rozwiązania, które sprawiają, że osiągnięcie niemożliwego nareszcie staje się możliwe. Nie musimy znajdować się w kilku miejscach na raz, aby mieć na oku każde pomieszczenie naszego domu. Smart czujnik dymu zrobi to za nas – wystarczy zainstalować go w domowej przestrzeni i pozwolić mu działać. Jego możliwości przerosną nasze oczekiwania.
 

Jak skutecznie ochronić się przed dymem?

Tak jak nie zawsze możemy przewidzieć zbliżające się niebezpieczeństwo, tak nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyeliminować wszystkich zagrożeń, jakie czyhają na nas w domu. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do katastrofy. Jak uchronić się przed dymem i zapewnić sobie i pozostałym domownikom spokojny sen?

Skorzystać z możliwości, jakie stwarza przed nami inteligentny czujnik dymu. To smart urządzenie zostało zaprojektowane w technologii Z-Wave, która gwarantuje najbardziej efektywne funkcjonowanie. Stały nadzór nad naszym domem, inteligentne powiadomienia, szeroki zasięg działania, a wreszcie komunikacja bezprzewodowa to tylko niektóre z zalet takiego inteligentnego czujnika dymu.

Chcąc dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tego smart produktu w domowej przestrzeni, zapytaliśmy twórców marki Fibaro o to, w jaki sposób taki inteligentny czujnik dymu może zrewolucjonizować poziom bezpieczeństwa w naszym domu. Okazuje się, że Smoke Sensor jest odpowiedzią na oczekiwania wszystkich tych, którzy chcieliby mieć stałą kontrolę nad swoim domem – bez względu na to, gdzie będą się znajdować. 

  Szafy przesuwne jako estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. 3 powody, dla których warto wybrać szafy przesuwne.

 

Czujnik dymu Fibaro: wszechstronność i potęga inteligencji

To niewielkich rozmiarów urządzenie to nie tylko czujnik dymu, lecz także wszechstronny strażnik naszego domu, który oferuje nam znacznie więcej niż się spodziewamy. Smoke Sensor został wyposażony zarówno w czujnik dymu, jak i termometr, alarm ostrzegawczy oraz światło dźwiękowe. W momencie, gdy czujnik wykryje potencjalne zagrożenie, błyskawicznie uruchomi scenę alarmową, a nam prześle powiadomienie na telefon, abyśmy mogli kontrolować sytuację i być z nią bieżąco, gdziekolwiek się znajdziemy.

Funkcjonalność i działanie na wielu płaszczyznach to oczywiście nie wszystkie jego zalety. Twórcy inteligentnego czujnika dymu Fibaro dużą wagę przyłożyli do wykonania i walorów estetycznych urządzenia. Smoke Sensor został zaprojektowany w taki sposób, aby stanowił elegancki i stylowy detal każdego pomieszczenia – to znakomity wybór dla osób, którym zależy nie tylko na funkcjonalności i bezpieczeństwie, lecz także perfekcyjnie dopracowanej przestrzeni aranżacyjnej swojego domu.

Dziesiątki rozwiązań w służbie bezpieczeństwu

Aby zapewnić naszemu domowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wystarczy zainstalować inteligentny czujnik dymu w newralgicznych pomieszczeniach – np. w kotłowni czy kuchni oraz wszędzie tam, gdzie najczęściej przebywają domownicy. Dzięki możliwości dostosowania czułości Smoke Sensora do wybranego pomieszczenia będziemy mieć pewność, że nasz dom jest właściwie chroniony.

Szeroki zakres konfiguracji pozwala na zróżnicowanie czułości czujnika dymu w taki sposób, aby zapobiec uruchamianiu trybu alarmowego wywołanego chociażby smażeniem potraw czy rozpalaniem w kominku. Tam, gdzie dym nie powinien się pojawić, należy ustawić Smoke Sensor na maksymalny poziom wrażliwości – taka konfiguracja pozwoli uniknąć fałszywych alarmów oraz da nam pewność, że czujnik dymu właściwie spełnia swoją funkcję i perfekcyjnie chroni cały dom.

Bez obaw – niezależnie od tego, czy uzbroimy alarm, czy nie, nasz inteligentny czujnik dymu przez cały czas śledzi sytuację w naszym domu, gromadząc informacje o ewentualnym zadymieniu oraz temperaturze panującej w naszym domu. Stała analiza danych pozwoli na wykrycie każdej, nawet najmniejszej zmiany – wszystko po to, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi wypadków i jak najlepiej chronić nas i naszą rodzinę w przyszłości.  

  Stwórz własny loft

 

Smoke Sensor niezbędny nie tylko w domu

Szerokie możliwości i niezawodność Smoke Sensora pozwalają na wykorzystanie go nie tylko w przestrzeni domowej, lecz także hotelowej lub biurowej – jednym słowem wszędzie tam, gdzie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo innych. Sprawdzone rozwiązania automatyki domowej czujnika dymu Fibaro zdadzą egzamin w miejscach, gdzie przebywają goście hotelowi, pracownicy lub nasi podopieczni. Wystarczy zainstalować go w dowolnych pomieszczeniach, aby mieć pewność, że nic złego się nie wydarzy. 

Chcesz zainstalować inteligentny czujnik dymu w swoim domu? Odwiedź stronę producenta Fibaro i dowiedz się więcej o możliwościach, jakie stwarza to niezwykłe urządzenie!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 8

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Według mnie każde mieszkanie w bloku powinno mieć szujnik dymu. Tak samo dom z kominkiem powinien być zastosowany w odpowiedniej jakości sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here