Rower do mieszkania
0
(0)

Pomimo tego że przechowywanie rowerów w mieszkaniu nie wydaje się najbardziej komfortowym rozwiązaniem, to jednak często jest jedyną możliwością. Aby rower w doskonałej kondycji dotrwał do wiosny, musi bowiem być przechowywany w suchym pomieszczeniu, najlepiej dość ciepłym.

Spis treści artykułu:

Jak przechowywać rower w mieszkaniu?

Na początku warto podkreślić, że mieszkańcy bloków powinni zapomnieć o przechowywaniu rowerów na klatce schodowej. Są to miejsca, w których jednoślady szczególnie narażone są na kradzieże. Dodatkowo w przypadku zagrożenia pożarowego, pozostawione na klatkach schodowych przedmioty mogą stanowić utrudnienie podczas ewakuacji. Dlatego dla mieszkańców bloku doskonałym rozwiązaniem jest przechowywanie roweru we własnym mieszkaniu. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Warto zabezpieczyć ścianę i podłogę przed rowerem, bowiem może pozostawić on różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego powierzchnię, na której będzie się opierał, dobrze jest zabezpieczyć warstwą zmywalnej farby, specjalną tapetą lub pokryciem z plexi.

Kiedy metraż mieszkania jest dość ograniczony, a stojak na rowery nie wchodzi w grę, warto przechowywać rower w pozycji pionowej, co pozwala na znaczną oszczędność miejsca. Wystarczy zaopatrzyć się w wieszak na rowery, który zamontować można w suficie lub na ścianie. Przy wyborze modelu wieszaka trzeba zwrócić uwagę na to, by części wchodzące w kontakt z rowerem były zabezpieczone miękkim materiałem, co zapobiega uszkodzeniu powierzchni pojazdu.

Rower jako nietypowa dekoracja wnętrza? To możliwe!

Osoby, które posiadają w mieszkaniu sporą ilość wolnej przestrzeni, mogą pokusić się o takie wyeksponowanie roweru, by stał się on prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Jeśli jednoślad wisi na ścianie, można stworzyć na jej powierzchni atrakcyjne wzory dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do roweru.

Koszyk w rowerze miejskim może służyć jako tymczasowa donica na żywe kwiaty. W sezonie zimowym, kiedy jednoślad nie jest w ogóle używany, może pełnić także rolę oryginalnej półki lub wieszaka.

  Dylatacja posadzki – 4 najczęściej popełniane błędy

Jak ukryć rower w mieszkaniu?

Nie wszyscy chcą, by ich rower był przez cały czas na widoku. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca na dużą szafę, w której można powiesić rower w pozycji pionowej. W przypadku mieszkań dwupoziomowych warto pokusić się o zagospodarowanie skosu pod schodami, tworząc tam zabudowane skrytki, w których można umieścić stojak na rower. Możliwości jest naprawdę wiele!

Coraz większa liczba cyklistów, w trosce o doskonały stan techniczny swoich pojazdów, decyduje się na przechowywanie ich w mieszkaniach w okresie zimowym. To gwarancja, że na wiosnę będą w idealnym stanie, gotowe do pokonywania kolejnych kilometrów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here