Aranżącja wnętrz - diabeł tkwi w szczegółach
5
(1)

Na dobry początek – projekty wnętrz i czas trwania przedsięwzięcia

Rozpoczynając od projektu, kreślimy zarys naszych oczekiwań względem tworzonej przestrzeni. Sprecyzujmy, z jakimi funkcjami mają się wyróżniać poszczególne wnętrza. Jeśli dysponujemy mieszkaniem o imponującym metrażu, podzielmy je na strefę dzienną i sypialnianą, czy jak kto woli – publiczną i prywatną.

Czas trwania realizacji założeń projektowych będzie uzależniony od stanu naszych finansów ale też podejściem do tematu zmiany wystroju mieszkania. Jeśli nasze plany są jasno i klarownie sprecyzowane – wówczas nie ma czasu na żadne przestoje.  Skompletujemy niezawodne narzędzia i akcesoria jak zaciskarka do pex, śruba M20, podpora teleskopowa i do dzieła!

Jak stylowo urządzić wnętrza „na dzień dobry”?

Urządzając przedpokój lub przedsionek, a więc miejsca, w których witamy gości, na pierwszym planie należy zadbać o dobrą jakość oświetlenia oraz o dostateczną ilość miejsca na swobodne zdjęcie odzieży wierzchniej i obuwia. Strefa wejściowa powinna być wizytówką domu, dlatego oprócz estetycznego wykończenia powinna być też oszczędna w dodatki i meble.

Posiadacze niewielkich przedpokojów mogą je optycznie powiększyć za sprawą luster lub stylowych lamp. Świetnym rozwiązaniem jest również wybór odrębnej podłogi niż w pozostałych pomieszczeniach.

Jak nie zagracić wnętrza?

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasza przestrzeń mieszkalna była jak najbardziej użyteczna, funkcjonalna i przestronna. Tą ostatnią cechę można uzyskać w niesłychanie prosty sposób jakim jest eliminacja zbędnych mebli lub zakup ich odpowiedników w mniejszym rozmiarze.

Zapewnienie wnętrzom optymalnej ilości światła również będzie powodować, że pokoje wydają się większe niż są w rzeczywistości. Powiększenie okien lub rezygnacja z zasłon na rzecz delikatnych firan pozwoli wpuścić odpowiednią ilość światła nadającą wnętrzom przestrzenności.

  Tapety 3D ruchome - designerski hit na każdy czas

Kolorystyka wnętrz czyli do wyboru do koloru

W walce z optyką naszym sprzymierzeńcem okazuje się także kolor ścian aranżowanej przestrzeni. Jeśli zależy nam by wnętrze wydawało się większe sięgnijmy po farby w jasnych i zimnych odcieniach. Dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej, najbardziej widocznej ściany na kolor dominujący w danym pomieszczeniu.

Taki zabieg sprawi, że wnętrze nabierze stylowego charakteru, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Unikajmy przytłaczających kolorów ścian. Odcienie fioletu, czerwieni lub pomarańczy wbrew pozorom nie nadają przestrzeniom przytulności.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here