Aranżacja wnętrz
5
(1)

Każdy z nas choć raz w życiu musiał lub będzie musiał podjąć wiele decyzji dotyczących remontu i wystroju mieszkania. Wybór kolorów ścian, mebli czy tekstyliów może nam sprawić wiele kłopotów, zwłaszcza gdy nie korzystamy z pomocy doświadczonego projektanta. Jak zatem zaprojektować mieszkanie by wyglądało ładnie, a jednocześnie było komfortowe i funkcjonalne?

Urządzanie

Zmiany w mieszkaniu, które będą wymagały innego koloru ścian, zacznij od urządzania mieszkania i odpowiedniego doboru koloru ścian do mebli. Większość z nas zaczyna na odwrót, najpierw wybierając kolor ścian. Dobór mebli do pomalowanej już ściany jest dużo trudniejszy, dlatego też zaczynamy od mebli i do nich dobieramy kolor ścian.

Pamiętajmy również o tym, że w ciągu dnia zmienia się naświetlenie mieszkania, w związku z czym zmieni się również odcień koloru na pomalowanej ścianie. Ważnym elementem jest oświetlenie. Wiele osób skupia się na oświetleniu jednopunktowym. Tymczasem jest to ogromny błąd.

Każde pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób doświetlone. Nie musi to być jedno źródło światła. Może być ich kilka w różnych miejscach pokoju. Najczęściej popełnianym błędem jest nieodpowiednie oświetlenie kuchni i łazienki, czyli tych pomieszczeń, które szczególnie wymagają od nas dobrego rozplanowania oświetlenia.

Funkcjonalność

Zazwyczaj problem ten pojawia się podczas wyboru mebli takich, jak sofy, kanapy czy krzesła w jadalni. Co z tego, że kupisz piękne i modne krzesła idealnie pasujące do twojego długiego stołu w jadalni, jeśli ani domownicy, ani goście nie są w stanie dłużej na nich wysiedzieć? Jest to najczęściej popełniany błąd w domach i dużych mieszkaniach.

Pamiętaj też, by nie sugerować się zdjęciami z katalogów wnętrzarskich, gdzie wanna na środku sypialni będzie pięknie wyglądać, ale w życiu codziennym nie będzie zbyt funkcjonalnym meblem.  Jeżeli chcesz, by wszystko ze sobą współgrało, pomóc Ci może architekt wnętrz, który ze swoją wiedzą i doświadczeniem dobierze odpowiednie meble i tekstylia.

  Nowe wnętrze na wiosnę. Jak odświeżyć aranżację mieszkania?
Aranżacja wnętrza

Gdzie szukać inspiracji?

Przeglądając prasę, w której masz ogromny wybór gotowych projektów wnętrz, możesz mieć problem z wyborem odpowiedniego dla siebie. Zazwyczaj dlatego, że nie ma w gazetach projektu, który jest dostosowany do naszego trybu życia. Podobają Ci się małe sofy w stylu glamour, ale w domu mieszka trójka dzieci, mąż i zwierzaki? Z pewnością wszyscy nie zmieszczą się na nich, aby obejrzeć ulubiony program telewizyjny w sobotni wieczór.

Mniej znaczy więcej

Projektowanie wnętrz z Beautiful Minds Warszawa będzie świetnym pomysłem i rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli boisz się, że coś może pójść nie tak. Zazwyczaj często popełnianym błędem jest zapychanie niepotrzebnymi meblami wolnej przestrzeni.

Warto jednak skupić się właśnie na wolnej przestrzeni, nie zagracając jej kolejnymi stolikami czy komodami. Zaplanujmy więc jakie meble są nam niezbędne do funkcjonowania i schowania ubrań. Puste płaszczyzny wcale nie są nudne i dają nam poczucie przestrzeni i dodatkowego miejsca do życia, więc może warto nad tym pomyśleć.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here