Kominek elektryczny 3D
5
(4)

Kominki elektryczne 3D to świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy z jakichś przyczyn nie mogą pozwolić sobie na klasyczny kominek opalany drewnem. Elektryczne urządzenie jest znacznie mniej wymagające pod wieloma względami i daje zbliżony efekt do dobrze znanego typowego kominka, który znamy od zawsze.

Poniżej przedstawiamy 5 zalet kominków elektrycznych, które przekonają was do nich, a może nawet sprawią, że to właśnie je wybierzecie do swoich wnętrzarskich aranżacji. 

Po pierwsze bezpieczeństwo 

Kominki elektryczne są bezpieczne zarówno dla domowników, jak i dla środowiska. Brak ognia, a co się z tym wiąże również trujących gazów oraz sadzy sprawia, że są one nie tylko ekologiczne, ale także nie zagrażają nam zatruciem oraz możliwością wystąpienia pożaru. Rodziny z dziećmi również nie muszą obawiać się o ich bezpieczeństwo w pobliżu elektrycznego kominka, ponieważ dzięki grubym szybom żaroodpornym dzielącym „płomień” od otoczenia nie istnieje nawet możliwość oparzenia. 

Po drugie komfort 

Wyżej wspomniany brak paleniska, a co za tym idzie również powstającej i osadzającej się sadzy to duże ułatwienie dla użytkowników. Kominek elektryczny nie wymaga również większej ingerencji podczas użytkowania, a także konieczności sprzątania po każdym użyciu, to duże ułatwienie. Kominek elektryczny wystarczy uruchomić najczęściej za pomocą pilota i to wystarczy, aby pomieszczenie nabrało przytulności oraz przyjemnego ciepła. 

Dowolność aranżacji 

Kominki elektryczne dają nam wachlarz możliwości aranżacji. Za względu na łatwość montażu można je praktycznie umiejscowić w dowolnym pomieszczeniu. Dodatkowo kominki elektryczne są na tyle różnorodne, że z powodzeniem można ich użyć we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu, jak i nowoczesnych. Bez wątpienia wprowadzą one niepowtarzalny klimat do każdej aranżacji.

  Wymiana mebli - co zrobić ze starym wyposażeniem mieszkania

Ponadto kominki tego typu nie wymagają jakichkolwiek systemów kominowo-wentylacyjnych, dzięki czemu mogą być użytkowane zarówno w domach jak i nawet blokach mieszkalnych. Podłączenie urządzenia również jest banalnie proste i wystarczy jedynie pobliskie gniazdko z prądem, do którego wystarczy podłączyć kominek, aby zaczął działać. 

Wsparcie dla domowego systemu ogrzewania 

Kominek elektryczny 3D zdecydowanie nie sprawdzi się jako główne źródło ciepła w domu, natomiast będzie idealny jako dodatkowy element grzewczy. Ustawiony w salonie, nie tylko doda mu przytulności i klimatu, ale także dodatkowo ogrzeje pokój. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy potrzebujemy znacznie więcej ciepła niż podczas reszty roku. 

Możliwość regulacji płomienia oraz mocy grzania 

Niezwykle istotnym aspektem wizualnym oraz grzewczym jest możliwość regulacji płomienia, a co za tym idzie również mocy grzania. Kominki elektryczne są wyposażone w rozmaite funkcje, dzięki którym można nie tylko regulować moc, z jaką wytwarzane jest ciepło, ale także ustawić wielkość, a nawet kolor „płomienia”. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które z pewnością skradnie serca wielu konsumentów, którzy cenią sobie nie tylko aspekty praktyczne, ale też wizualne. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here