Granitowe blaty, parapety czy schody? Sprawdź, jak wykorzystać granit w domu.
4
(1)

Granitowe schody

Granitowe schody to od ostatnich kilku sezonów bardzo popularny wariant łączenia kondygnacji. Zastanawiasz się dlaczego? Wszystko z powodu wspominanej już trwałości tego materiału. Granit odporny jest na zarysowania, uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne, a także wyróżnia się niską ścieralnością. Do tego dobrze znosi kontakt z wilgocią, a w wersji patynowej świetnie się sprawdza, bo ma właściwości antypoślizgowe. Dlaczego jeszcze warto wybrać schody granitowe zamiast tych metalowych lub drewnianych? Architekci wnętrz radzą, że oprócz wyżej wymienionych zalet, nie ma problemu z ich czyszczeniem, choć wymagają impregnacji.

Granitowe blaty

Granitowe blaty, dostępne m.in. w ofercie zakładu kamieniarskiego http://nagrobki-granitex.pl, to świetna alternatywa dla nietrwałych blatów drewnianych. Po pierwsze, nie rysują się. Po drugie, granit jest odporny na wysokie temperatury. Do jego stopienia potrzeba ponad 1000°C! Dzięki tej właściwości, bez obaw możesz stawiać na nim gorące garnki lub wyjęte prosto z piekarnika blaszki. Granit pochłania ciepło, więc to świetna opcja na szybkie przestudzenie przygotowanego jedzenia. Po trzecie, na granit nie działają kwasy powszechnie stosowane w kuchni, np. te zawarte w soku z cytryny czy w occie – nie musisz się obawiać odbarwień, o które nie trudno gotując. Po czwarte, ten kamień występuje w bardzo wielu odmianach kolorystycznych, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem odcienia pasującego do mebli i dodatków kuchennych. Czy takie blaty mają wady? Jedynym problemem może być cena – dużo wyższa od tych drewnianych – oraz trudny montaż – bez specjalistów nie dasz rady.Granitowe parapety

Nigdy nie podobały Ci się plastikowe parapety? A może te drewniane nie pasują do Twojego wystroju? Spróbuj z granitowymi – to ostatnio bardzo modny trend. Granit doskonale łączy się z wszystkimi materiałami, z których wykonane są okna – zarówno z drewnem, jaki i plastikiem oraz metalem. Do tego jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem można wykonywać z tego kamienia parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne. Dużą zaletą granitowych parapetów jest też ich ognioodporność oraz to, że są produktem w pełni ekologicznym, nie zawierającym niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Nie ma też problemów z czyszczeniem – środki czystości nie wpływają na kondycję i wygląd kamienia.

  Stwórz własny loft

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here