Zastanawiasz się jaki model drzwi wybrać? Pełne czy może przeszklone? prawdź wady i zalety każdego z rozwiązań.
5
(1)

Zastanawiając się nad wyborem drzwi powinniśmy najpierw rozważyć kwestię jakie są nasze oczekiwania? Od tego zależeć będzie, czy jaki powinniśmy model drzwi wybrać – czy lepiej sprawdzą się pełne czy przeszklone.

Jakie drzwi wybrać?

Drzwi pełne w mieszkaniu

Jeżeli zależy nam na wyciszeniu wnętrza lub prywatności, powinniśmy wybrać modele pełne, które gwarantują dobrą izolację akustyczną. Projektanci wnętrz radzą, że takie drzwi znakomicie sprawdzą się w sypialni i gabinecie gdy chcemy zachować ciszę i spokój oraz w toalecie i łazience – tam stawiamy na intymność.

Drzwi pełne to idealne rozwiązanie do pomieszczeń typu pralnia, garderoba czy spiżarnia – są to miejsca gdzie zależy nam aby zawartość wnętrza była niewidoczna dla domowników i odwiedzających nas gości.

Drzwi z przeszkleniem we wnętrzu

W przypadku gdy drzwi mają głównie rozdzielać pomieszczenia warto postawić na wersję z przeszkleniem. Przeszklenie skrzydeł wpływa zarówno na ich design, jak i na funkcjonalność czyli doświetlenie pomieszczenia, w którym się znajdują. Drzwi przeszklone sprawiają, że nasze wnętrza wydają się jaśniejsze i optycznie je powiększają.




Miejscem najczęściej potrzebującym doświetlenia jest ciemny korytarz, jednak równie dobrze drzwi będą prezentowały się w salonie, jadalni czy pokoju dziennym. Nie ma przeciwwskazań aby drzwi z dużą ilością szkła montować również w pozostałych pomieszczeniach.

Jest to propozycja dla każdego z domowników i gości w zależności od oczekiwań i potrzeb jakie mają spełniać. Na rynku dostępne są modele skrzydeł z przeszkleniami w różnych kształtach np. poziome wąskie lub szerokie pasy, pionowy prostokąt, duże kwadraty oraz w konfiguracjach: przeszklenie w górnej lub środkowej części skrzydła.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

http://www.gerdex.com.pl/drzwi-wewnetrzne

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here