2
0
()

Dlaczego woda jest tak istotna dla zdrowia?

Jako że woda znajduje się w strukturze każdej tkanki i komórki w naszym ciele, stanowiąc ok. 60-70% całego organizmu, jej udział w funkcjonowaniu wszystkich narządów jest niezbędny. Do głównych zadań wody należą:

  • transport składników odżywczych
  • usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i nadmiaru soli – brak dostatecznej ilości wody może powodować zaparcia, bóle i zawroty głowy oraz problemy z nerkami
  • utrzymywanie stałej temperatury ciała – jedną z oznak odwodnienia jest gorączka
  • amortyzacja stawów, nawilżenie błony śluzowej, gałki ocznej i mózgu – aż ok. 85% mózgu to woda, zaś odpowiednie nawodnienie zwiększa efektywność procesów myślowych
  • nawilżenie skóry od wewnątrz i utrzymanie jej elastyczności – odwodniona skóra staje się szorstka, traci jędrność i szybciej się starzeje.

Prawidłowe nawodnienie organizmu zwiększa naszą zdolność do wysiłku fizycznego, ale także umysłowego – pod warunkiem, że uzupełniamy płyny regularnie, przez cały dzień.

Czy można zamówić wodę z dystrybutora do domu?

Z dystrybutorów do wody najczęściej korzystamy w pracy czy w miejscach publicznych (np. urzędach lub szpitalach). Jednak w ten sam sposób możemy zamówić wodę do domu – bez konieczności instalowania dużego urządzenia. Na rynku dostępne są bowiem również mniejsze dystrybutory, bardziej poręczne i dostosowane do warunków domowych. Oprócz oczywistego komfortu, takie rozwiązanie na dłuższą metę jest także bardziej ekonomiczne (dostawy wody do dystrybutora są tańsze niż woda butelkowana) oraz ekologiczne (pustych baniaków nie wyrzucamy – są one odbierane przez dostawcę i przeznaczone do recyklingu).

Jak zamówić dostawy wody do firm i do domu?

Pierwszym krokiem jest wybór dostawcy wody i zapoznanie się z warunkami dostaw, np. na https://getfresh.pl/jak-to-dziala. W zależności od tego, czy zamawiamy dostawy wody do biura, czy do domu, wybieramy mniejszy lub większy dystrybutor oraz pojemności butli z wodą. Po skomponowaniu oferty podpisujemy umowę na dostawy wody (zazwyczaj jest to umowa na rok) i ustalamy termin pierwszej dostawy. W przypadku dużych, „tradycyjnych” dystrybutorów raz na pół roku dostawca wody przeprowadza również sanityzację dystrybutora, czyli usługę polegającą na dokładnym czyszczeniu i dezynfekcji urządzenia.

  Czy czarna lampa podłogowa sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here