Male białe mieszkanie
5
(1)

Białe wnętrza stwarzają wrażenie przestronnych, nawet jeżeli mieszkanie ma jedynie 30 metrów kwadratowych. Jak jednak ożywić biały kolor na ścianach i kolor mebli, aby wnętrze nie wydawało się sterylne i bez wyrazu? Oto nasz pomysł na mieszkanie w bieli.

Spis treści artykułu:

Białe wnętrza, czyli sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Mieszkania aranżowane w bieli są idealną bazą dla dodatków w mocniejszych kolorach. Biała baza w mieszkaniu, jaką są białe ściany, doskonale optycznie powiększa przestrzeń. Jednak wnętrza w tym kolorze wydają się przypominać raczej muzea niż mieszkania i odstraszają zwykle swoim brakiem wyrazu.

Właśnie dlatego należy uzupełnić je o kolorowe dodatki. Niezależnie od tego czy dodatki będą w żywych czy stonowanych kolorach, nie mogą one przytłoczyć całego mieszkania.

Mała biała kawalerka i nadanie jej charakteru

Przedstawione rzez nas wnętrze mieszkania to około 30 metrów kwadratowych. Aby optycznie powiększyć tę przestrzeń, jako bazę dla mebli i dodatków użyto białej farby na ścianie i białej zabudowę w kuchni. Efekt optycznego powiększenia wnętrza otrzymano także dzięki dużym oknom – od sufitu do podłogi – w których powieszono białe żaluzje.

Kontrastem dla wszechobecnej bieli jest granatowa ściana i szara sofa. Kolorowy obraz nad białym kominkiem dodatkowo ożywia wnętrze.

Szara, niewielka sofa w mini-salonie doskonale wpisuje się w charakter wnętrza, jednak nie jest elementem dominującym. Dodatkowym zabiegiem powiększającym przestrzeń jest zastosowanie białych, kręconych schodów, które prowadzą na drugie piętro mieszkania.

Zdjęcia: Michal Mrowiec Photography

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Białe mieszkanie: Jak zaaranżować salon z aneksem w bieli?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here