Male białe mieszkanie
5
(1)

Białe wnętrza stwarzają wrażenie przestronnych, nawet jeżeli mieszkanie ma jedynie 30 metrów kwadratowych. Jak jednak ożywić biały kolor na ścianach i kolor mebli, aby wnętrze nie wydawało się sterylne i bez wyrazu? Oto nasz pomysł na mieszkanie w bieli.

Białe wnętrza, czyli sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Mieszkania aranżowane w bieli są idealną bazą dla dodatków w mocniejszych kolorach. Biała baza w mieszkaniu, jaką są białe ściany, doskonale optycznie powiększa przestrzeń. Jednak wnętrza w tym kolorze wydają się przypominać raczej muzea niż mieszkania i odstraszają zwykle swoim brakiem wyrazu. Właśnie dlatego należy uzupełnić je o kolorowe dodatki. Niezależnie od tego czy dodatki będą w żywych czy stonowanych kolorach, nie mogą one przytłoczyć całego mieszkania.

Mała biała kawalerka

Przedstawione rzez nas wnętrze mieszkania to około 30 metrów kwadratowych. Aby optycznie powiększyć tę przestrzeń, jako bazę dla mebli i dodatków użyto białej farby na ścianie i białej zabudowę w kuchni. Efekt optycznego powiększenia wnętrza otrzymano także dzięki dużym oknom – od sufitu do podłogi – w których powieszono białe żaluzje. Kontrastem dla wszechobecnej bieli jest granatowa ściana i szara sofa. Kolorowy obraz nad białym kominkiem dodatkowo ożywia wnętrze.

Szara, niewielka sofa w mini-salonie doskonale wpisuje się w charakter wnętrza, jednak nie jest elementem dominującym. Dodatkowym zabiegiem powiększającym przestrzeń jest zastosowanie białych, kręconych schodów, które prowadzą na drugie piętro mieszkania.

Zdjęcia: Michal Mrowiec Photography

strandmon_fotel_Ikea_899zl

Piekarnik, BEKO, 1200 zł

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Jak uzyskać efekt kamienia na ścianie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here