ar0w7990-harbour-pine-7-25x48-gothic-arch-border-ar0b670b-fl33-w799-w799-may-2014
5
(1)

Tak, nowoczesne posadzki winylowe to dzisiaj  produkt designerski, luksusowy  i produkowany z dbałością o ekologię. TAK – pod warunkiem, że producentem jest –  Amtico  jedna z czołowych, światowych marek produkujących luksusowe panele LVT.seattle-laurelhurst-15

   Stawia na dobry design, innowacyjność i dba o ekologię, co w przypadku posadzek winylowych jest dużym wyzwaniem. Wyłącznym przedstawicielem tej firmy na Polskę jest Carpet Studio.

ar0sku42-kura-juniper-ar0sku38-kura-caraway-ar0sbs12-basilica-salt-sept-15-cmyk

Amtico specjalizuje się od około 50 lat w produkcji paneli podłogowych LVT charakteryzujących się wyjątkową trwałością i jakością. Płytki powstają w technologii laminowania pod ciśnieniem kilku warstw materiałów. Wierzchnia – winylowa ma 1 mm. Grubość ta powoduje, że są one bardzo wytrzymałe.

ar0w8060-quill-gesso-ar0d1300-woven-february-16-cmyk-tif-2– Przy zastosowaniu tylko jednej winylowej warstwy Amtico udziela na swoje produkty 10 lat gwarancji na ścieralność, a w przypadku dwóch aż 20 lat. Dotyczy to podłóg w obiektach użyteczności publicznej – podkreśla Joanna Bogacz z firmy Carpet Studio, wyłącznego przedstawiciela Amtico na Polskę – Na posadzki, o tych parametrach, stosowane we wnętrzach prywatnych udziela się dożywotniej gwarancji.

ar0w7990-harbour-pine-7-25x48-gothic-arch-border-ar0b670b-fl33-w799-w799-may-2014Błona fotograficzna, która jest kolejną warstwą sprawia, że płytki winylowe doskonale imitują naturalne materiały, jak kamień, drewno, ceramikę czy metal. Umożliwia to tworzenie nawet najbardziej niekonwencjonalnych i awangardowych wzorów podłóg.

ar0w8070-cirrus-dawn-ar0w8110-cirrus-mist-kite-ar0d8900s-ar0w8070-cirrus-dawn-9x48-offset-stripe-border-ar0b7000-w811-w807-may-2014Amtico posiada w swojej ofercie trzy kolekcje paneli przeznaczone do wnętrz prywatnych oraz osiem skierowanych do obiektów komercyjnych. Spośród nich można wybierać drewniane, kamienne, metalowe i abstrakcyjne wzory płytek o różnych grubościach. Wszystko to powoduje nieograniczone możliwości przy projektowaniu posadzek. Chcąc ułatwić konsumentom podjęcie decyzji, firma na swojej stronie internetowej zamieściła specjalny program do kreowania podłóg.

ar0sku49-kur-opi-ar0acf51-marrakech-12x12-stairs-cmyk– Zaletą paneli winylowych jest szybki montaż, łatwa wymiana uszkodzonych elementów i niewielkie odpady w trakcie ich układania – tłumaczy Radosław Pabijan z Carpet Studio. – I są ciche. Podczas chodzenia nie słychać kroków, w przeciwieństwie do standardowych paneli. Dodatkowo można zastosować podkład z gąbki, który tłumi hałas na poziomie 16 dB.

ar0sgn31-composite-pumice-ar0amp38-silver-stripping-roomset-cmykAmtico, jako lider w tej branży, stawia na innowacyjność produktów i dobre wzornictwo, dlatego każda kolekcja jest starannie przygotowywana przez zespół profesjonalistów: technologów, konsultantów i designerów. Powstaje średnio w ciągu dwóch lat. Projektanci podczas jej tworzenia mają obowiązek jeździć po świecie oraz uczestniczyć w wystawach i targach designu w poszukiwaniu inspiracji.

  Wybierz kolor okien do swojego domu! Poznaj dostępne opcje

2-ar0apt31Firma dba także o środowisko naturalne, dlatego część komponentów, z których produkuje się panele LVT pochodzi z recyklingu. Powstałe w ten sposób produkty nadają się również do dalszego przetwarzania.

ar0apt33-patina-a-ar0apt31-patina-v-bespoke-office-02-mar-16-cmykAmtico w odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów wprowadza na rynek także ekologiczne panele podłogowe, które nie zawierają PVC – podkreśla Joanna Bogacz. – Certyfikaty Amtico potwierdzające ekologiczną produkcję świadczą o tym, że nie tylko ona przestrzega rygorystycznych standardów, ale też wszyscy jej dostawcy i firmy, z którymi współpracuje.

ss5a4805-bronze-broken-bond-february-16-cmyk-tif-2Panele LVT marki Amtico projektowane i produkowane są w Wielkiej Brytanii przez najlepszych specjalistów w tej branży. Wszystko po to, aby móc zagwarantować konsumentom najwyższą jakość. Doskonałe wzornictwo, bogata oferta i wyjątkowość Amtico sprawia, że panele LVT mają swoje zastosowanie w przestrzeniach użyteczności publicznej, ale także chętnie montuje się je w domach.

Wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest Carpet Studio.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here