0
()

Parkingi płatne to dziś naturalny widok na ulicach czy przy sklepowych budynkach. Jednak nie każdy parking ma zalety, a często te, z których trzeba korzystać, stają się problemem dla kierujących. Dlatego dobrze zadać sobie pytanie jak działają te nowoczesne parkingi i co muszą mieć.

Szczelność

 

            Dlaczego to tak istotne? Każdy, kto prowadzi parking lub szuka odpowiedniego systemu parkingowego wie, że każdy wjazd i wyjazd powinien być monitorowany. Nie dzieje się tak, jeśli parking jest nieszczelny. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by każdy system pozwalał na wjazd i wyjazd aut, który nie zostanie niezauważony.

 

Niezawodność

 

            To chyba jedna z najważniejszych cech platformy parkingowej. Choć podniesione szlabany czy niedziałające kasowniki cieszą kierowców, dla operatorów są prawdziwym problemem. Warto więc zwracać uwagę nie tylko na jakość odpowiednich części i urządzeń, ale także na przewidziane przez producenta liczby – podnoszenia, opuszczenia szlabanu i przepustowości.

 

Oszczędny

 

            Współczesny parking musi być szybki. Biletomat powinien znajdować się w środku parkingu, a nie na jego wjeździe czy wyjeździe, by zaoszczędzić czas kierowców i zwiększyć przepustowość. Szlaban powinien reagować automatycznie przy wyjeździe dzięki wbudowanym kamerom i skanowaniu tablicy rejestracyjnej. Platforma parkingowa powinna także monitorować liczbę wolnych miejsc i podawać wartości przed wjazdem.

 

Przystępny dla kierowców

 

            Dużą rolę odgrywa także intuicyjność i przystępność dla kierowców. System powinien być bowiem dopasowany do potrzeb takiej liczby pojazdów, jaka będzie konieczna. Nigdy nie może być zbyt mały, zbyt wolny, by poradzić sobie z ruchem, jaki akurat się pojawia. Przystępność jest jednym z kryteriów, które pojawiają się najczęściej, jeśli pyta się osoby korzystające z parkingu, co można zmienić w jego funkcjonowaniu. To przejrzyste znaki, dobrze oznaczone drogi i spore przestrzenie do parkowania.

  8 powodów, by wybrać rolowaną bramę garażową

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here