0
()

Dom spod znaku Fibaro – funkcjonalność i bezpieczeństwo?

Produkty oferowane przez Fibaro – firmy stworzonej przez Macieja Fiedlera – tworzą kompleksowy ekosystem dopasowany  do funkcji pomieszczeń i potrzeb mieszkańców. Urządzeniami można sterować zdalnie, nawet za pomocą telefonu komórkowego, jednak dane właściciela są chronione na najwyższym poziomie poprzez odpowiednie podzespoły. Wystarczy powiedzieć do telefonu, jak system ma się zachować, a polecenie będzie spełnione błyskawicznie. Kontrolowanie stanu urządzeń i sterowanie mieszkaniem jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy mieć tylko dostęp do internetu, żeby w dowolnej chwili “zajrzeć” do domu.  

System Fibaro jest prosty w instalacji i konfiguracji, a urządzenia instalatorskie są bezinwazyjne i bezpieczne. Firma zadba o bezpieczeństwo właściciela domu oraz zabezpieczy przed skutkami pożaru, zalania czy włamania. Codziennie też ułatwia życie osobom starszym, dzieciom i ludziom o obniżonej mobilności. Urządzenia Fibaro pozwalają mierzyć zużycie energii elektrycznej domowych urządzeń, a w ten sposób łatwo zlokalizować sprzęty odpowiedzialne za wysokie rachunki. System można tak zaprojektować, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności np. energii elektrycznej.

Fibaro – jakie urządzenia są w ofercie?

System Fibaro, opracowany między innymi przez Macieja Fiedlera, opiera się na sieci bezprzewodowej wykorzystującej solidne wsparcie techniczne Z-Wave – wykorzystane w systemie urządzenia są bezprzewodowe i mają dość duży zasięg działania.  Urządzenia są niewielkie i można je bez szkody dla estetyki domu wbudować w jego przestrzeń.

Zadaniem, dostępnych w ofercie sensorów, jest wychwytywanie sygnałów z otaczającego środowiska, rozpoznawanie i rejestrowanie. Czujniki potrafią uruchomić alarmy, dzięki nim można też  zapomnieć o włączaniu poszczególnych urządzeń w domu. W ofercie Fibero są: czujniki ruchu światła i temperatury, czujniki zalania, czujniki dymu czy chroniący przed niewidocznym zagrożeniem CO Sensor.

  Czym są okna energooszczędne?

Urządzenia wykonawcze, zwane aktorami, mogą sprawnie zarządzać poborem energii,  temperaturą w domu. Funkcja wyzwalaczy sprowadza się np. do otwierania bram, uruchamiania urządzeń, rozbrajania alarmu. Dostępne w ofercie Fibaro wyzwalacze to KeyFob, The Button, Swippe. Centrale (Home Center 2, Home Center  Lite) pozwalają zarówno na lokalne, jak i zdalne zarządzanie inteligentnym budynkiem za pomocą prostego interfejsu.

Wszystkie te urządzenia sprawiają, że zarządzanie kontrolą domu nie stanowi problemu dla właściciela.

Skąd pomysł na bezpieczne i funkcjonalne domy?

Maciej Fiedler – obecny właściciel i prezes Fibar Group zawsze chciał ułatwić sobie życie, a przy tym i innym ludziom. Kiedy, jako młody człowiek, szukał w Polsce idealnych i niezbyt kosztownych rozwiązań inteligentnego sterowania budynkiem, stwierdził, że na tym polu jest wiele do zrobienia. Postawił na  wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych inżynierów i wraz z zespołem szukał najbardziej optymalnych rozwiązań. Dzięki jego staraniom jest obecna na rynku firma Fibar Group, która zadba o wygodę Twojego zamieszkania. Dostępne w ofercie sensory, aktory, wyzwalacze i centrale pomogą sterować wyposażeniem Twojego domu i uczynią go bezpiecznym. Każde urządzenie Fibaro można bez kłopotu kontrolować mobilnie – bez względu na rodzaj oprogramowania, którym się dysponuje. Podłącz do systemu współpracujące urządzenie i rozszerz jego możliwości. Steruj głosem urządzenia w Twoim pięknych i funkcjonalnym  domu!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here