Jak korzystać z tablic magnetycznych?
5
(2)

W domach i biurach znajdują się różnego rodzaju tablice, kredowe, suchościeralne, korkowe i inne. Aby mogły nam służyć jak najdłużej, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Zależnie od tego, czy posiadamy tablicę magnetyczną, korkową czy kredową, powinniśmy zastosować takie praktyki, które utrzymają ją w jak najlepszym stanie. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z jej właściwości przez bardzo długi czas. Jak dbać o naszą tablicę? Więcej w artykule!

Jak dbać o tablice magnetyczne?

Ten typ tablic zazwyczaj posiada dwie funkcje. Po pierwsze możemy do nich przyczepiać magnesy. Po drugie często są one także suchościeralne i możemy pisać po nich specjalnymi markerami. Dbamy o tablice suchościeralne magnetyczne, używając dobrej jakości markerów, które nie naruszają ich stanu. Co jeszcze możemy zrobić? Oczywiście regularnie czyścić powierzchnię tablicy. W tym celu powinniśmy użyć szmatki stworzonej z delikatnego materiału, który nie uszkodzi tablicy. Najlepsze w tej kategorii okazują się ściereczki z mikrofibry.

Oczywiście marker ścieramy na sucho i tyle wystarczy. Możemy cieszyć się czystą i estetyczną powierzchnią. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza tablica suchościeralna utrzymywana jest w jak najlepszym stanie, to warto zaopatrzyć się w specjalny płyn. Płyn do czyszczenia tablic ochroni naszą tablicę suchościeralną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jego rozprowadzanie po powierzchni pozwala na usunięcie nawet najmocniejszych zabrudzeń i dodatkowo chroni naszą tablicę.

A co z tablicami kredowymi?

Czarne, klasyczne tablice znane nam dobrze ze szkolnych lat potrafią być stylową i niezwykle gustowną ozdobą naszego wnętrza. Oczywiście, dopóki utrzymywane są w swoim pierwotnym stanie. Chyba nikomu z nas nie jest obcy widok tablicy kredowej naznaczonej rysami, bruzdami i przetarciami. To wszystko wynik używania nieodpowiedniej, zbyt szorstkiej ścierki oraz kredy, która jest na tyle toporna, że tworzy na powierzchni tablicy rysy. Co więcej, uroku nie dodają jej nieestetyczne smugi powstające zaraz po zmyciu kredy. Jak więc utrzymać ją w idealnym stanie?

  Jak zamienić swoje mieszkanie w domowe kino?

Po pierwsze powinniśmy pamiętać o regularnym, dokładnym i bieżącym zmywaniu zapisków. Zapobiegnie to wnikaniu kredy w różne wgłębienia. Po drugie, gdy już czyścimy tablicę, to róbmy to dobrze. W przeciwieństwie do tablicy magnetycznej powierzchnię tablicy kredowej ścieramy na mokro. Robimy to przy pomocy ściereczki lub gąbki. Moczymy ją dokładnie i równie starannie ścieramy kredę. Czasami możemy napotkać problem słabego rozprowadzania się kredy po powierzchni tablicy kredowej. Wtedy warto podczas czyszczenia użyć jakiegoś środka odtłuszczającego.

Tablice korkowe też wymagają specjalnego traktowania

Ktoś mógłby pomyśleć, że ten rodzaj powierzchni nie ma jak się zużywać i psuć. Nie jest to jednak prawda. Po pierwsze zwróćmy uwagę na ramkę tablicy korkowej. Zazwyczaj jest ona drewniana. Często jest tak, że z czasem wygląda ona coraz gorzej. Aby utrzymać drewno w dobrym stanie, należy czyścić je przy pomocy specjalnych środków. Jeśli tego nie zrobimy na czas, to dobrym pomysłem jest odmalowanie ramki.

Co do powierzchni korkowej, powinniśmy uważać, aby nie robić w niej przesadnie dużych dziur. Unikajmy rozpychania korkowej powierzchni przedmiotami większymi niż pinezki albo wciskania ostrej końcówki zaraz przy powstałej dziurce, żeby nie powstały w naszej tablicy żadne dziury. Artykuł napisany we współpracy z https://tableo.eu/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here