5
(2)

Pokój nr 1 najczęściej przygotowują rodzice według uznania. Zwykle determinantem kolorystyki i mebli jest płeć dziecka, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to reguła. Wraz z rozwojem nowego członka rodziny zaczyna się ona lub on interesować zabawkami i otaczającym światem.

Z czasem dziecko zaciekawią bajki jednakowo te czytane, pokazywane w książce czy wspólnie oglądane w telewizorze. Maluszek swoich przyjaciół chce mieć zawsze przy sobie. Niektórzy pojawią się w domu jako maskotki, a inni jako zdobiona komoda z estetycznym motywem. Jak ewoluuje pokój dziecka na przestrzeni czasu?

Komnata tajemnic

W przypadku kolejnych aranżacji trudno w tym wypadku kierować się numeracją, gdyż nie ma tutaj żadnych reguł. Czasami pokój dzieli rodzeństwo, co również ma wpływ na jego wygląd i wystrój. Nie mniej na pewnym etapie zainteresowanie dziecka postaciami z bajek i filmów jest na tyle duże, że nie do końca wiedząc, czego chce domaga się zmian. Meble dla dzieci mają to do siebie, że są przyjazne – na pewno w kontekście wizualnym dla naszej pociechy. Możemy więc w przypadku pokoju nr 1 lub w tych bez numeracji, zainstalować komodę, szafę lub łóżko dziecięce z motywem, które nawiązuje np. do świata baśni lub ulubionej postaci. Z pewnością nie jeden wieczór spędzimy na czytaniu przed snem.

Dodatki, które tworzą odpowiednią atmosferę, dodatkowo stymulują dziecięcą wyobraźnię, która prawdopodobnie nie ma żadnych granic. Pokój dziecka może stać się miejscem magicznym i niepowtarzalnym. Inspiracji szukać można na https://www.ergoexpert.pl/kocot-meble.

Pokój młodzieżowy

Nastolatkowie doskonale wiedzą, czego chcą. Najczęściej chcą wszystkiego, ale po negocjacjach idą na ustępstwa. Współczesny świat, w którym żyjemy mocno związany, jest z Internetem. Jest to bardzo przydatne medium, które stało się także miejscem m.in. szukania rozrywek. Jedną z nich są gry komputerowe. Poza kwestiami fabularnymi dużym powodzeniem cieszą się produkcje multiplayer, gdzie mamy okazję rywalizować z ludźmi na całym świecie. Wiele osób zarabia całkiem spore pieniądze na graniu, niekiedy większe niż ich rodzice. Taka forma rozrywki, podobnie jak np. uprawianie sportu czy gra na instrumencie wymaga pewnego rodzaju narzędzi. Będą to oczywiście komputer, myszka i klawiatura o określonych parametrach.

  Wolność wyboru. Urządzamy pokój dla nastolatka

Ważne są także biurka i fotele dla graczy. Ostatnie z wymienionych warto wstawić do pokoju nastolatka nie tylko ze względu na argumentacje dziecka, ale w trosce o jego zdrowie. Mebel ten posiada wiele płaszczyzn regulacji, najczęściej wsparcie odcinka lędźwiowego i wyprofilowane siedzisko oraz oparcie. Dzięki temu sylwetka jest odpowiednio podtrzymana, a także zachowane są naturalne krzywizny kręgosłupa. Warto o taki fotel zadbać tak jak o korki na trening czy skrzypce na lekcje muzyki.

Meble dziecięce ewoluują wraz z dzieckiem i jego postrzeganiem świata i zainteresowaniami. Stworzenie wymarzonego przez dziecko miejsca, własnego azylu czy krainy zabaw z pewnością zaprocentuje. Nastolatkowie również mają swoje kaprysy, które po wytłumaczeniu często wydają się rozsądnie uzasadnione. Gdy mamy w domu gracza, warto zatroszczyć się o odpowiedni fotel, aby ten chronił dziecko przed przeciążeniami. W ten sposób zadbamy o jego bezpieczeństwo i będziemy wsparciem w rozwoju jej lub jego pasji – tak, dziewczyny również grają.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here