Urządzenie pokoju młodzieżowego
5
(3)

Aranżacja pokoju dla nastolatka. Terytorialność i wyrażenie siebie

Urządzając pokoik dla małego dziecka, rodzice mogą puścić wodzę fantazji i kierować się tak naprawdę w dużej mierze własnymi gustami. Jednak później z roku na rok ta sytuacja zaczyna się zmieniać, aby w okresie młodzieżowym stać się już zupełnie inną. Nastolatkowie mają silną potrzebę wyrażenia siebie i swoich potrzeb. W okresie dorastania naturalnie zwiększa się także poziom potrzeb terytorialnych. Każde dziecko jest inne, ale zasada „mój pokój, mój zamek” dotyczy większości młodzieży. Zatem jak urządzić pokój młodzieżowy?

Przede wszystkim warto pozwolić dziecku na więcej ekspresji. O ostatecznym stylu poszczególnych mebli i wystroju nie można decydować bez niego. Dobrze jest także znaleźć bezpieczne sposoby na to, aby dziecko mogło się wyrazić i czuć komfortowo. Świetnym narzędziem okażą się drukowane plakaty ścienne. Wysokiej jakości plakat może być matowy lub błyszczący, a najpopularniejsze rozmiary rozciągają się od formatu A3 do B1.

Druk plakatów własnego projektu w najwyższej jakości dostępny jest na stronie drukarni online: https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1722/plakaty. W zależności od potrzeb i upodobań plakat może stanowić centralne miejsce w pokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na kilka różnych. Ważne, aby wybrać wzory razem z naszym dzieckiem i pozwolić mu zdecydować, co tak naprawdę chce eksponować na swojej ścianie.

Podobnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wysokiej jakości fototapetę, która pokrywać będzie całą wybraną ścianę. Nie brakuje dzisiaj propozycji zorientowanych tematycznie na muzyce, światach fantasy czy sporcie. Bez trudu można więc znaleźć propozycję, która wpisuje się w indywidualne upodobania.

  Pokój młodzieżowy dla fana motoryzacji

Jak wyposażyć pokój nastolatkom, aby był funkcjonalny?

Ozdoby pokoju plakatów świetnie wpłyną na samopoczucie młodzieży, ale myśląc o tym, jak wyposażyć pokój młodzieżowy, nie można także zapomnieć o meblach. Wbrew pozorom w tym wieku trudno docenić bardziej wyszukane egzemplarze. Jeśli dziecko nie ma jakichś jasnych preferencji, może zdecydować się na casualowe, proste, minimalistyczne meble, które będą przede wszystkim funkcjonalne.

Podstawą podstaw jest biurko – bez niego trudno wyobrazić sobie kompletne pomieszczenie dla dziecka. Powinno być na tyle duże, aby pomieściło lampkę biurkową, która nie pogarsza tak wzroku jak inne światło i ewentualnie komputer.

Pamiętaj o akcesoriach i nietypowych elementach, dzięki którym młoda osoba będzie czuć się wyjątkowa

Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalne akcesoria, które pomogą w nauce i – podobnie jak zaprojektowane plakaty – będą świetnym polem do wyrażenia ekspresji. Przykładem niech będzie tablica korkowa, na której można zawiesić różne dokumenty, zdjęcia, rozkład zajęć, ale także symbole ulubionych zespołów i gadżety muzyczne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. w dodatkach i małych akcesoriach jest siła. Bo dziecko rośnie i wtedy szybko i niedrogo można je pozamieniać na coś innego, odpowiedniego do wieku dziecka czy młodziezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here