Zastawa na stół
5
(1)

Nie każdy przejmuje się konwenansami — i bardzo dobrze! Niektóre rzeczy układa jednak za nas praktyka codziennego życia i czasem trudno jest przed nimi umknąć. Jedzenie i picie to coś, co łączy wszystkich ludzi i na dodatek może być prawdziwą, jednoczącą przyjemnością.

Nic dziwnego, że od kiedy historia sięga pamięcią, spotykamy się przy suto zastawionych stołach i świętujemy wspólnie ważne dla nas momenty. A czym nasze stoły bywają zastawione? – Gorącymi i zimnymi potrawami, zupami, napojami i słodyczami, a to wszystko podane na dobranej do okazji zastawie stołowej!

Kiedy zastosować elegancką zastawę stołową? Czy istnieją jakieś zasady?

Wprawdzie dziś już prawie nikt nie stosuje się do sztywnych zasad savoir-vivre’u, ponieważ wydaje się to już nieco przestarzały i zobowiązujący system. Czasami pojawiają się jednak momenty, które chcielibyśmy zaakcentować w szczególny sposób.

Pomimo tego, że fetowanie ślubów, komunii i innych dużych uroczystości rodzinnych coraz częściej przenosimy do restauracyjnych sal, to nadal zdarzają się chwilę, kiedy wyjęcie z witryny ekskluzywnej zastawy stołowej wydaje się jak najbardziej na miejscu. Zaręczynach, urodziny, czy ważne rocznice — które spędzamy w gronie najbliższych osób, ale i proszone kolacje biznesowe, wyprawiane dla osób powiązanych z naszą pracą — to jak najbardziej odpowiednie okazje do tego, by na stole pojawiła się modna zastawa w nowoczesnej lub tradycyjnej odsłonie. 

Najlepsze miejsce, by korzystnie kupić zastawy stołowe to sklep internetowy!

Jeżeli zastawy stołowe są w twoim polu zainteresowania, radzimy ci zaparzyć sobie pyszną kawę i włączyć komputer. Internet jest istną kopalnią inspiracji oraz niezrównanym miejscem zakupu zastawy stołowej na 6 lub 12 osób. Nieważne, czy interesują cię rodzime marki produkujące ceramikę, czy wyroby uznanych zagranicznych producentów — poszukiwania w sieci są najłatwiejsze i bez wątpienia najbardziej opłacalne! 

  5 gadżetów, które nadadzą mieszkaniu świąteczny wystrój
Zastawa stołowa

Ciekawi cię, jakie rodzaje zastawy są aktualnie w modzie?

Aby rozmawiać o ceramice użytkowej, należy poczynić podstawowe rozróżnienie — a to dlatego, że nieco inne trendy obserwujemy wpośród zastaw stołowych obiadowych, a inne pomiędzy kompletami do kawy i herbaty. Zastawa do serwowania posiłków, zwłaszcza taka, która charakteryzuje się ponadczasowością i elegancją, powinna posiadać uniwersalny design.

Należy mieć na uwadze, że talerze, wazy i bulionówki kupujemy raz na dłuższy czas i powinny one być możliwie mało wrażliwe na kaprysy mody.  Wspólnym mianownikiem dla wszystkich typów serwisów będą zastawy stołowe w nowoczesnym stylu. Uważaj z aplikacjami, wymyślnymi ozdobami i złotymi paskami, jeśli masz zamiar zmywać swoje nowe naczynia mechanicznie. Zmywarki niestety czasami uszkadzają wzory naniesione na ceramikę, lecz producenci ceramiki użytkowej informują o tym fakcie potencjalnych klientów.

Z kolei komplety do serwowania kawy, herbaty i deserów to pole do popisu dla wyobraźni i wyrażenia nawet oryginalnych upodobań stylistycznych gospodarza. Przykładem takich wyjątkowych skorup mogą być piękne kolorowe zastawy stołowe fantastycznie uzupełniające skandynawski lub loftowy styl wykończenia wnętrz.  Oba powyższe trendy architektoniczne na dobre przyjęły się w polskich realiach i mamy podstawy sądzić, że nie widać na horyzoncie ich bliskiego zmierzchu ze względu na niewątpliwą uniwersalność, ergonomię i praktyczny wymiar ich zastosowania. 

A może wolisz coś niedrogiego i uniwersalnego?

Zastawy odpowiednie zarówno do domu, jak i ogrodu, dobre do mycia w zmywarce i doskonale znoszące brak troskliwego przechowywania cieszą się wielką popularnością i są bardzo często kupowane do codziennego użytku! Zazwyczaj są wykonane z solidnej ceramiki lub szkła i naprawdę trudno je uszkodzić. Jeżeli masz chęć sprawić sobie wygodę i nie masz ochoty zbytnio troszczyć się o przedmioty — to wybierz jeden z kompletów taniej zastawy stołowej, która może nie zachwyci twoich gości wyjątkowym stylem, ale za to wytrzyma każdą domówkę! 

  Wynajem maszyn i sprzętu budowlanego

Nieważne, na jaki komplet naczyń ostatecznie się zdecydujesz, ważne, aby były używane przy wielu radosnych okazjach z twoimi bliskimi!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here