Płyta gazowa bez płomienia
0
()

Płyta gazowa bez płomieni to najnowocześniejsza płyta gazowa, jaka jest dostępna na polskim rynku. To nowoczesne i bardzo bezpieczne rozwiązanie dla osób, które chcą gotować swoje potrawy na gazie. Obsługa płyty Solgaz jest prosta i bardzo wygodna. Czy ma tylko zalety, czy jednak jest coś co działa na jej niekorzyść?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety
  • Jak działa płyta gazowa bez płomieni?
  • Czy warto inwestować w płytę gazową bez płomieni?
  • Gdzie kupić płytę gazową bez płomieni?
  • Czy ceramiczne płyty gazowe są lepsze od indukcji?

Płyta gazowa bez płomieni to pomysł i rozwiązanie polskiej firmy Solgaz. Firma wyszła naprzeciw potrzebom setek tysięcy Polaków, którzy chcą bezpiecznie korzystać z płyty gazowej każdego dnia (https://solgaz.eu/plyty-gazowe-optimex/).

Płyta gazowa bez płomieni- dlaczego jest lepsza niż płyty gazowe starego typu?

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w płycie gazowej bez płomieni zaskoczą niejednego jej użytkownika. Wyjątkowość płyty gazowej bez płomieni polega na tym, że nie mamy bezpośredniego dostępu do płomienia jak w starych kuchenkach gazowych.

Płomienie umieszczono pod szkłem, co daje możliwość bezpiecznego użytkowania. Poza tym wygląda jak nowoczesne płyty ceramiczne czy płyty indukcyjne. Jej minimalistyczny design zachwycił już niejedną osobę. Co ważne samą płytą gazową steruje się elektronicznie poprzez panel dotykowy. Poniekąd jest to wada tego produktu, ponieważ do obsługi płyty Solgaz potrzebujemy podłączenia zarówno do instalacji gazowej jak i instalacji elektrycznej. Takie rozwiązanie może nie być zadowalające dla wszystkich.

Płyta gazowa a płyty indukcyjne

Część osób uznaje, że płyta gazowa bez płomieni jest pewnego rodzaju zastępstwem dla płyty indukcyjnej. Potocznie nazywana jako płyta „gaz pod szkłem” nie jest jednak płytą indukcyjną w pełnym tego słowa znaczeniu.  Co ważne nie da się też tych dwóch różnych produktów dokładnie ze sobą porównać.

  Jaki stół do małej kuchni?

Płyta gazowa bez płomieni to z pewnością najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają dostęp zarówno do prądu, jaki do gazu. Poza tym gotowanie na gazie wciąż ma stałe grono wielbicieli. Są osoby, które twierdzą, że jedzenie gotowane na gazie jest lepsze niż to przygotowywane na innego typu płytach grzewczych.

Płyta gazowa bez płomieni a bezeceństwo użytkowania

Eksperci jednoznacznie twierdzą, że płyta gazowa bez płomieni jest tak samo bezpieczna jak płyty indukcyjne czy płyty ceramiczne. Ogromna zaletą tej kuchenki gazowej jest to, że płyta bez płomieni jest konstrukcją w pełni zamkniętą. Dzięki temu do powietrza dostaje się dużo mniej dwutlenku węgla niż w trakcie użytkowania tradycyjnej kuchenki gazowej. Kuchenka gazowa bez płomieni posiada też kilka innych zabezpieczeń.

Na przykład w momencie, kiedy kuchenka zostanie zalana (przez zupę czy wodę) odżywa się dźwięk alarmu. Jednak wadą kuchenki bez płomieni może być to, że zdecydowanie wolniej się na niej gotuje, w porównaniu do tempa gotowania na płycie indukcyjnej. Jednak gazowa płyta ceramiczna jest równie łatwa w utrzymaniu czystości jak płyta indukcyjna. Kolejna kwestia jaka przemawia za płytą gazową jest taka, że użytkując płytę gazową bez płomieni nie musimy mieć specjalnie do niej dostosowanych garnków, jak w przypadku płyty indukcyjnej.

Jak widać wybór między kuchenką gazowa bez płomienia a kuchenką indukcyjną może nie być w cale taki prosty. Jednak warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” i podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję. Kwestia ceny raczej nie powinna nas zaskoczyć. Płyty Solgaz są sprzedawane w przystępnych cenach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here